banner164

Başkan Gümrükçüoğlu, dolmuş durak başkanlarıyla buluştu

Haber : Melek Çakır www.trabzonhaber24.com Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, dolmuş durak başkanları ile bir araya geldi.

Başkan Gümrükçüoğlu, dolmuş durak başkanlarıyla buluştu
banner264

 Başkan Gümrükçüoğlu, dolmuş durak başkanlarıyla buluştu

Haber : Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com  


Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, dolmuş durak başkanları ile bir araya geldi. Başkan Gümrükçüoğlu özellikle trafik kuralları ve UKOME kararlarına hassasiyetle uyulması hususunda durak başkanlarına tavsiyelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesinin Sera Gölü Tesislerinde dolmuş durak başkanlarıyla istişare toplantısı gerçekleştiren Gümrükçüoğlu, şoför esnafının çok önemli bir kamu hizmetini yerine getirdiğine dikkat çekti. Bu önemli hizmette ahlaki ve kanuni kurallara sıkı sıkıya uyulması gerektiğini ifade eden Gümrükçüoğlu, “Trabzon’a hep birlikte hizmet ediyoruz. Bu hizmette elbette kurallara sıkı sıkıya uyacağız. Dolmuş şoförü Trabzon’u, Trabzon insanını temsil ettiğini unutmamalı. Şoför esnafının kurallara uygun olarak çalışması vatandaş şikâyetlerinin de ortadan kalkmasını sağlar” diye konuştu.

İNSANIMIZI SİZE EMANET EDİYORUZ

Trafik kurulları ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararlarına sıkı sıkıya uyulması yönünde dolmuş durak başkanlarına uyarılarda bulunan Gümrükçüoğlu şunları kaydetti: “Dolmuş esnafı ile insanları, çoluğu çocuğu, yaşlıyı, ihtiyarı taşıyoruz. Bunun taşıma ücreti varsa sevabı daha büyüktür. Neden? Çünkü bizler vatandaş olarak kızımızı, çocuğumuzu, yaşlımızı, şoför esnafına emanet ediyoruz. İnsanımızı size emanet ediyoruz. O bakımdan yaptığınız hizmeti ben hep kutsal bir hizmet olarak gördüm. Bu kutsal hizmette trafik kurulları ve UKOME kararlarına hepimiz sıkı sıkıya uymak durumundayız. Benim için önemli olan halka hizmette kamu hak ve hukukunun tecelli etmesidir. Bilmediğim yanlışlar varsa da bildiğim ve öğrendiğimde hemen düzeltirim. Bunu herkes iyi bilir. O bakımdan hakkaniyete uygun olarak hareket etmeliyiz.”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun dolmuş durak başkanlarıyla gerçekleştirdiği istişare toplantısında Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Turan Altuntaş da hazır bulundu.
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 21:29
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner160

banner233

banner234