Ankara'daki Hızlı Tren Kazasının Acısı Trabzon'a Düştü

Saat sabah 06.30’da Yüksek Hızlı Tren ile kılavuz tren çarpıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, meydana gelen kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Ankara'daki Hızlı Tren Kazasının Acısı Trabzon'a Düştü
banner232

Saat sabah 06.30’da Yüksek Hızlı Tren ile kılavuz tren çarpıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, meydana gelen kazayla ilgili soruşturma başlattı. Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan kazada 9 kişinin hayatını kaybettiği 86 kişinin yarlandığını açıkladı. Ankara Valisi Vasip Şahin, "Umudumuz ölü sayısının daha fazla olmaması. Ekiplerimiz çalışıyor. Çalışmalar bitince kesin rakamları paylaşacağız. Kazanın nedeni ile ilgili teknik inceleme devam ediyor" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da kazayla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan ile İçişleri Bakanı Soylu'dan bilgi aldı. Kaza ile ilgili 3 TCDD personeli gözaltına alındı.

TRABZONLU PROFESÖR HAYATINI KAYBETTİ

Ankara Üniversitesi öğretim üyesi ve önceki dönem rektör yardımcısı Trabzon Yomralı Prof. Dr. Berahitdin Albayrak, Ankara'daki hızlı tren kazasında yaşamını yitirdi. Albayrak, Konya'da bir panele katılmak üzere bu sabah trenle yola çıkmıştı. Trabzon Yomralı Prof. Dr. Berahitdin Albayrak Trabzon Büyükşehir Belediyesi Personellerinden Hak-İş Hizmet-İş Sendikası Trabzon İl Yöneticisi Şevket Çelik'inde Dayısının oğlu .

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273