banner164

Yomra Belediye Başkanı Bıyık’tan İşçiye Rekor Zam

Yomra Belediyesi çalışanlarını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ile HAK-İŞ Sendikası arasında imzalandı.

Yomra Belediye Başkanı Bıyık’tan İşçiye Rekor Zam
banner232

Başkan Bıyık, en düşük işçi maaşını, 3 bin 528 TL’ye çıkardı. Belediye işçilerinin her zaman en yüksek maaşı almasını arzu ettiklerini ifade eden Başkan Bıyık, “Diğer belediyelere nazaran, en düşük maaşı belediyemiz işçileri almaktaydı. Günün her vakti halkımızın hizmetinde olan işçilerimizin gelirlilerini arttırabilmek için imkânlarımızı zorladık ve toplu iş sözleşmesini imzaladık. İşçi kardeşim evine bir ekmek daha fazla götürebildiğinde en çok mutlu olan ben olacağım. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

HAK-İŞ Sendikası Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kapan ise Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a teşekkür etti. Kaplan, “Yasa gereği 31 Haziran sonrasında yürürlüğe girecek olan Toplu İş Sözleşmemiz ile Yomra Belediyesi bünyesindeki işçilerimizin özlük hakları çok ciddi oranda düzelmiş olacaktır. Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bıyık’a işçi dostu yaklaşımı ve özverisinden ötürü üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz. Kendileri, işçi çalışanlarımız için yapabileceklerini fazlasıyla yaptılar” dedi. Ben 

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273