banner277

-Karadeniz’de Sürdürülebilir Balıkçılık..

-“Sen Anlat Hamsi” sloganı ile 7 Aralık Cumartesi günü Trabzon’da gemide toplantı yapılacak

-Karadeniz’de Sürdürülebilir Balıkçılık..
banner232

Dünyanın en verimli denizleri arasında yer almasına rağmen son yıllarda balık tür ve miktarlarında önemli azalmanın yaşandığı Karadeniz’de balıkçılığın sürdürülebilir hale gelmesi için farklı bir organizasyon düzenlendi.
 
Trabzon Ticaret Borsası’nın (TTB) 3T Tarım-Ticaret-Turizm hedefli “12x12 Karadeniz Toplantıları” kapsamında 6’ıncısı düzenlenecek organizasyon 7 Aralık Cumartesi günü Trabzon’un balıkçılıkla da öne çıkmış Faroz semtindeki balıkçı barınağına demirleyecek Mavi Saray gemisinde gerçekleştirilecek.
 
“Sen Anlat Hamsi” sloganı ile saat 14.00’de başlayacak organizasyondan önce katılımcılara ekmek arası hamsi ikram edilecek.
 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun da açılış kısmında konuşma yapacağı organizasyondaki paneli TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk yönetecek.
 
Panele konuşmacı olarak KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ertuğ Düzgüneş, Trabzon Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü’nden (SUMAE) uzman ile sektörün içinde yer alan işadamları Recep Denizer, İsmail Kobya ve İlker Yıldırım katılacaklar. Karşılıklı konuşma ve tartışma şekliyle gerçekleştirilecek panelin ardından sonuç bildirisi yayınlanacak.
 
TTB Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, 3 tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye’nin sektörü geniş kapsamlı, bilinçli ve sürdürülebilir politikalarla projelendirmesi gerektiğini belirterek, bu kapsamda farkındalık yaratmak için organizasyonu da gemide düzenleyeceklerini bildirdi.
 

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273