banner277

İşçi Dostu Başkan Ercan Çimen Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı

Gümüşhane Belediyesi ve Hak-İş Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İşçi Dostu Başkan Ercan Çimen Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı
banner232

İşçi Dostu Başkan Ercan Çimen Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı 

Gümüşhane Belediyesi ve Hak-İş Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. 
İmza törenine Başkanı Ercan Çimen, Hak-İş Hizmet -İş  Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kaplan yardımcısı Şevket Çelik ve Gümüşhane Belediye İşçileri katıldı. Gümüşhane Belediyesinde çalışmakta olan 250 işçi adına imza  koyan Hak-İş Hizmet-İş Sendika başkanı İsmail Hakkı Kaplan İşçinin alınteri kurumadan hakkını ödemeyi şiar edinen İşçi Dostu Emek dostu başkanımıza üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.  

HAK-İŞ HİZMET-İŞ BAŞKANI KAPLAN, BAŞKAN ÇİMEN'E TEŞEKKÜR ETTİ 

Gümüşhne Belediyesinde çalışmakta olan 250 işçi adına imza  koyan Hak-İş Himet *İş Sendikası Başkanı İsmail Hakkı Kaplan imza sonrası yaptığı açıklamada ; İşçinin alınteri kurumadan hakkını ödemeyi şiar edinen İşçi Dostu Emek dostu başkanımıza üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.  

ÇİMEN İŞÇİNİN HAKKINI VERMENİN MUTLULUĞUNU YAŞAMAKTAYIM

Başkan Çimen, işçinin hakkını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Belediye’mizde görevli 250 işçimizin haklarını iyileştirmek için elimizden geleni yaptık. Göreve geldiğimizde işçimizin durumu ortadaydı.  İşçimizin hakkı ne ise onu vermeye çalışıyoruz. Çalışanlarımızın mutlu olması bizi de mutlu ediyor. Belediyemizin imkanları doğrultusunda işçilerimizi her zaman memnun etmeye çalıştık. Tabi ülkemizin de gerçekleri var. Son dönemde çeşitli operasyonlarla Türkiye'nin önü kesilmek istendi. Bu durumdan bizim ve diğer belediyelerin etkilenmemesi mümkün değil. Belediye yaşamazsa sizler yaşayamazsınız. Belediye ne kadar güçlü olursa sizler de o kadar güçlü olursunuz. Bu sözleşme, yarın seçim olacakmış gibi algılanmasın, biz şehrimizi, şehrimizin insanlarını, çalışanlarımızı ve Belediyemizi seviyoruz. Çalışanlarımız ne kadar mutlu olursa biz de o kadar mutlu oluruz” dedi.
Belediyede görevli her personelin kendileri için kıymetli olduğunu kaydeden Başkan Çimen, “5 yıllık görev süremiz boyuna hiçbir çalışanımızı birbirinden ayırt etmedik. Belediye’de bir aile ortamı oluşturduk. Bizim ilimizde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet etme borcumuz var. Bu borcu çalışanlarımız ile birlikte ödeyeceğiz. Bunun için başta memurlarımız olmak üzere, tüm çalışanlarımızın özverili bir şekilde var gücüyle çalışmalarını istiyorum. Personelimizin emeği, alın teri bizim için paha biçilemez. Bunun karşılığının da hakkaniyetle ve zamanında verilmesi gerekiyor. İmzalamış olduğumuz bu sözleşmenin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 00:12
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273