banner277

CHP’nin Ekonomi Politikaları Heyeti Borsa’da..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nin görevlendirdiği heyet de yer alan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ve Bursa Milletvekili Nurhayat Kayışoğlu Trabzon’da da, ‘Ekonomi Politikaları’ adı altında çeşitli meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.

CHP’nin Ekonomi Politikaları Heyeti Borsa’da..
banner232

 Heyet bu kapsamda Trabzon Ticaret Borsası’na da ziyarette bulundu.
Temel sorunlar ve bu sorunlarla ilgili çözüm önerileri üzerinde bir takım görüşmelerde bulunmak üzere Trabzon’a gelen CHP Heyeti’ne Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve il başkanı Güzide Uzun da eşlik etti. Heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ile çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.
TTB Başkanı Eyyüp Ergan CHP heyetinin ziyaretinden memnunluk duyduğunu belirterek, ülkemizin en önemli tarımsal ihraç ürünü olan fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak adına örnek bahçeler yaptıklarını ve bundan da çok olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi.
Ergan, “İstiyoruz ki önce verimi, sonra da buna bağlı olarak ihracatımızı artırıp ekonomiye katkı sağlayalım. Bahçelerdeki bakımsızlık, bilim ve teknolojiden uzak, geleneksel yöntemlerle devam ederse 10 yıl sonra Trabzon’da fındıktan söz edemeyeceğiz. Bahçelerimiz çok yaşlandı. O yüzden yeni bahçelerimizin nasıl dikilmesi ve budanması konusunda çiftçilerimizi bilgilendiriyoruz” dedi.
CHP Heyeti adına söz alan Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya da “Borsamızın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Bizlerde sizlerin sayesinde fındığı daha iyi öğrenmeye çalışıyoruz. Bizim baktığımız açıdan değil de karşıdan biz nasıl görünüyoruz? Eksiğimiz ne? Bu eksiklerimizle yüzleşmek istiyoruz. Sizlerin bu şehre katkısı çok fazla. Bu şehirde iş yapan insanlarla birlikte sorunlara çok hakimsiniz. Onları alıp bizlerde hangi noktada sizlere destek ve yardımcı olabiliriz onların gayreti içinde bu çalışmaları yapıyoruz“ diye konuştu.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273