banner277

Kaçkar'a macera parkı geliyor !

Kaçkar Dağları Milli Parkı Macera Parkı haline getiriliyor.

Kaçkar'a macera parkı geliyor !

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, doğaseverlerin daha iyi vakit geçirmeleri için Kaçkar Dağları Milli Parkı’nı Macera Parkı haline getiriyor. DKMP Genel Müdürlüğü tarafından planlanan macera parkı projesi için çalışmalar başladı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 2013 yılında revize edilen Kaçkar Dağları Milli Parkı Uzun Devreli Gelişim Planı'nda öngörülen alanlarda tesis edilecek ve doğaseverler için hizmet verecek Macera Parkı’nın ihalesi 25 Eylül Perşembe günü yapılacak. İhalesi gerçekleştirilecek macera parkının içerdiği ünitelerle Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda turizme çeşitlilik kazandırılması, yöre halkına ve ülke ekonomisine katkıda bulunulması da hedefleniyor.

Macera Parkı içerisinde 80 metre düşüş mesafeli bungee jumping istasyonu yer alıyor. Özel veya tüzel kişiliklerce işletilmesi planlanan parkta 60 metre serbest düşüş ve 200 metre salınımlı canyon swing istasyonunun yanında toplam 1,4 km mesafeli zipline istasyonu, 100 kişi kapasiteli ve farklı yaş gruplarına hizmet eden en az 6 bağımsız etaptan oluşan orman içi ip istasyonları da yer alacak.

Ağaç istasyonları ile sulu ve kuru etapların yer aldığı team buildingin yanında parkta orientering, bilgi ve beceri istasyonları tesis edilecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 17:54
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273