banner277

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRSAL MAHALLELERİN SORUNLARINI HALLEDİYOR

Haber : Melek Çakır www.trabzonhaber24.com Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ), Trabzon’un kırsal mahallelerinin alt yapı ve içme suyu sorunlarına son vermeye devam ediyor. Maçka ilçesinin Kaynarca Mahallesi’nin yıllardır çözüm bekleyen içme suyu sorunu TİSKİ tarafından ortadan kaldırılıyor.

 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRSAL MAHALLELERİN SORUNLARINI HALLEDİYOR

 TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRSAL MAHALLELERİN SORUNLARINI HALLEDİYOR 

 
Haber : Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com  

Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ), Trabzon’un kırsal mahallelerinin alt yapı ve içme suyu sorunlarına son vermeye devam ediyor. Maçka ilçesinin Kaynarca Mahallesi’nin yıllardır çözüm bekleyen içme suyu sorunu TİSKİ tarafından ortadan kaldırılıyor.  
 
20 BİN METRE ŞEBEKE DÖŞENİYOR  
Kaynarca’nın su derdine son vermek için hazırlanan proje kapsamında gerçekleştirilen ihale neticesinde Ağustos ayında yapımına başlanılan çalışmalar hızla sürdürülüyor. 1 adet su alma yapısı, 1 adet 100 tonluk depo, 9 adet BKV ve 22 adet ayrım rögarı yapılmakta olan çalışmalar kapsamında Kaynarca’nın su derdine son vermek için 20 bin metrelik şebeke döşeniyor. Söz konusu projenin 2016 yılı başında tamamlanmasıyla Kaynarca’nın yıllardır var olan içme suyu problemi tarihe karışmış olacak. 
 
YILLARIN AÇIĞINI KAPATIYORUZ  
TİSKİ’nin il genelinde sürdürdüğü çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da alt yapı ve içme suyu problemi bırakmamak hedefinde olduklarını ifade ederken, “Bizim hedeflerimiz var. Trabzon’umuzu ülkemizin en yaşanılabilir şehri yapmak istiyoruz. Bu hedeflerimize ulaşmak için gece gündüz çalışıyoruz. Trabzon alt yapı ve içme suyu alanında geçmiş yıllarda yeteri kadar hizmet alamamış bir il. Yılların açığını kapatmak için iş başındayız. İnşallah Trabzon’umuzun hiçbir tarafında içme suyu ve altyapı problemi bırakmayacağız” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 11:15
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273