banner277

Teknik Direktör Ünal Karaman, Cagliari maçı sonrası açıklamalarda bulundu

Cagliari ile lig öncesi son hazırlık maçını oynadıklarını belirten Karaman, “Belki de oynadığımız hazırlık maçları içerisinde en ciddi müsabaka oldu.

Teknik Direktör Ünal Karaman, Cagliari maçı sonrası açıklamalarda bulundu

Teknik Direktör Ünal Karaman, Cagliari maçı sonrası açıklamalarda bulundu

Cagliari ile lig öncesi son hazırlık maçını oynadıklarını belirten Karaman, “Belki de oynadığımız hazırlık maçları içerisinde en ciddi müsabaka oldu. Uzun bir hazırlık döneminden sonra kendimizi görme noktasında önemliydi. Biz göreceğimizi gördük, arkadaşlarımızın tamamını kullandık. Oyuncularımız onca yorgunluğa rağmen lig öncesi hazır bir görüntü verdiler. En azından niyetleri samimi. Bu anlamda oyuncularıma teşekkür ediyorum. Ayrıca böyle bir günde bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza da teşekkür ederim. Bu sene onların desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. İnşallah zorlukları aşma noktasında başta başkanımız ve değerli yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere kulübede biz, sahada oyuncularımız olacak. Tribünde de taraftarlarımız bizi yalnız bırakmasın. Biz samimi olarak bu gayreti göstereceğiz, bundan emin olsunlar” dedi.

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, “Taraftardan kaç hafta kredi istiyorsunuz?” şeklindeki soruya şu cevabı verdi: “Bunu ölçecek matematiği açıkçası ben bilmiyorum. Lig başlıyor. Birinci hafta eğer siz hazır değilseniz hemen cezayı keserler. Oynanacak her müsabakaya ne olursa olsun hazır başlamak lazım. Bölgesel anlamda eksikliklerimiz vardı. Katılan arkadaşlarımız oldu ama biz bunların arkasına sığınacak insan değiliz. Ne ben, ne de oyuncularım sığınır. Oynayacağımız ilk müsabaka, bizim hazır olmamız gereken müsabakadır.”

Penaltı pozisyonunu da değerlendiren Karaman, şunları söyledi:

“Sezon başından beri çalışmalarımızda oyuncularımız yaptığı işi askıya almadı ve ciddiyetsiz davranmadı. Bunu hep söyledim. Bugün penaltı pozisyonunda biz de şaşırdık. Penaltı atışı için yazdığımız oyuncular belli, fakat taraftarlarımızın özel bir isteği olmuş. Canları sağ olsun. Taraftarlarımız kendi haklarını kullandılar, bundan sonra sakın müdahale etmesinler. Oyuncum penaltı kaçırabilir, canı sağ olsun. Bunu bir olumsuzluk olarak görmeyin. Biz bir takımız ve uzun maratonda elbette sıkıntılarımız olacak. Forma savaşı kızışacak, saha içindeki rekabet artacak ancak temsil noktasında olumsuz bir inisiyatif almaya ne bizim, ne de oyuncularımızın hakkı var.”

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, yeni transferlerden hem insan, hem de futbol anlamında memnun olduğunu vurguladı.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273