banner277

Başkan Ahmet Ağaoğlu’ndan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” mesajı

Trabzonspor kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ münasebeti ile yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

Başkan Ahmet Ağaoğlu’ndan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 84. yılında rahmetle, şükranla ve saygıyla anıyoruz.

10 Kasım tarihinin Türk Milleti için sembolik önemi, yalnızca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değildir. Bu gün aynı zamanda Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti için çizdiği idealleri gerçekleştirme konusunda yol alma günüdür.

Bugün bizlere düşen en büyük görev; Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözü ile vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun bizlere mirası olan Cumhuriyet’imizi ileriye taşıyıp, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır.

Atatürk’ü aramızdan ayrılışının yıl dönümünde derin bir özlemle anarken, Trabzonspor Kulübü olarak Cumhuriyet’i daha iyi bir geleceğe taşımak için elimizden geleni yapacağımızı vurgulamak istiyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile beraber Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir defa daha minnet ve özlemle anıyoruz…

Sonsuz özleminle ilelebet izindeyiz.

Saygılarımla

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273