banner277

Ulusoy Otobüs Firması İflas Etti

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Temeli 1930'ların sonunda Trabzon'da atılan ,Türkiye'nin en büyük Otobüs Firması Ulusoy için geçen hafta iflas kararı verildi.

Ulusoy Otobüs Firması İflas Etti

 Ulusoy Otobüs Firması İflas Etti 

Haber : Ömer Altıntaş   www.trabzonhaber24.com

 Temeli 1930'ların sonunda Trabzon'da atılan ,Türkiye'nin en büyük Otobüs Firması Ulusoy için geçen hafta iflas kararı verildi.  Aile arasındaki bölünme sonrası Ulusoy Seyahat, Türkiye Futbol Federasyonu'nun eski başkanı Haluk Ulusoy'a kalmıştı. Tasviye işlemleri en kısa sürede başlanacak olduğu bildirildi.  Adına Türküler yakılan Efsane Ulusoy Otobüs Firması Baba Ulusoy'un Vefatından sonra yanlış yönetildiği için iflastan kurtulamadı .

KARAR 15 HAZİRAN'DA ÇIKTI
Yaşadığı mali sıkıntıları aşamayan Ulusoy Seyahat geçen yıl faaliyetlerini durdurmuştu. Ulusoy'un bir dizi otobüsü icradan satılırken, şirket hakkında bir de
iflas davası açılmıştı. Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen davada karar geçen 15 Haziran'da çıktı. Mahkeme anılan gün görülen duruşmada şirketin iflasını karar verdi.
 
ŞİRKET TASFİYE EDİLECEK
Bu kararla birlikte, 65 milyon 250 bin TL kayıtlı sermayesi bulunan Ulusoy Seyahat Nakliyat A. Ş. için tasfiye süreci de başlamış oldu. Şirketin tasfiye işlemleri Bakırköy 1. İcra Dairesi tarafından yürütülecek.
 
EN KÖKLÜ MARKALARDAN BİRİ
Ulusoy, Türkiye'nin en köklü kara taşımacılığı markalarından biri konumundaydı. Markanın temeli, 1937'de Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy tarafından, Trabzon-Of arası yük taşımacılığına dayanıyor. Ulusoy Kardeşler arasındaki bölünme sonrası, ailenin en güçlü markalarından Ulusoy Seyahat, Haluk Ulusoy'a kalmıştı.
 
OTOBÜSLERİ İCRADAN SATIŞA KONULMUŞTU
Ancak, Ulusoy, hem sektörün yaşadığı sıkıntılar hem de grubun diğer işlerinde yaşanan sıkıntı nedene ile toparlanamadı. Ulusoy'un Bahçelievler'deki dev arazisi icradan satışa çıkarılırken, ünlü markanın bir dizi otobüsü de icradan satışa konulmuştu. Ulusoy markası, kara yolu taşımacılığında 'efsane marka' olarak anılıyor.
 
Ulusoy'un 6 yıl önce bünyesine kattığı Varan da geçen yıl seferlerini durdurmuştu

Kaynak ; Of Havadis 
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 10:57
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273