banner277

Trabzon'un İhracat Şampiyonları Ödüllendirildi

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com 2016 Yılında sektörlerinde en fazla ihracat gerçekleştiren firmalar sıralamasında Trabzon ilimizden 2 sektör lideri çıkmıştır.

Trabzon'un İhracat Şampiyonları Ödüllendirildi

 Trabzon'un İhracat Şampiyonları Ödüllendirildi 

Haber : Ömer Altıntaş   www.trabzonhaber24.com  

2016 Yılında sektörlerinde en fazla ihracat gerçekleştiren firmalar sıralamasında Trabzon ilimizden 2 sektör lideri çıkmıştır. Sektörlerinde lider olan firmalara ödülleri Sayın Cumhurbaşkanımızın da teşrifleriyle onurlandırdığı Türkiye İhracatçılar Meclisinin 24. Olağan Genel Kurulunda verildi.  

Yaş Meyve Sebze Sektöründe her yıl Türkiye birincisi olan Trabzon merkezli firmamız KALYONCU NAKLİYAT TURİZM TİCARET VE SANAYİ LTD. ŞTİ.’ne plaketini Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet ŞİMŞEK verdi. Her yıl Yaş meyve sebze sektörünün birincisi olan ve sektörde dev yatırımları ile sektörün öncü firmalarından olan Kalyoncu şirketler grubunun diğer bir firması da Türkiye Sektör üçüncüsü oldu. Kalyoncu şirketler grubu aynı zamanda denizyolu ve karayolu lojistiğinde de sektörün öncü firmalarından olup, firma Samsun Limanından Rusya Federasyonu Novorossisk, Gelencik ve Tuapse  limanlarına, Zonguldak Limanından Ukrayna Ilicevsk  Limanı ve Mersin limanından da  İsrail Haifa limanına Ro-Ro taşımacılığı yapmaktadır. 

Fındık ve Fındık Mamülleri sektöründe ise Türkiye birincisi olan FERRERO FINDIK İTHALAT İHRACAT VE TİCARET A.Ş. de sektör birinciliği plaketini aldı. Fındık ve mamülleri  sektörünün dev firmalarından olan ve Dünyanın en büyük çikolata imalatçısı FERRORO grubuna ait firmamız Trabzon ilinde sektörün yine öncü firmalarından olan firmayı satın alarak Trabzon ilimize yatırım yapmıştır. 

Ülkemiz ihracatı yanında, Trabzon ilimiz ihracatına,  istihdamına ve dolayısıyla da kalkınmasına büyük katkıları olan Trabzon ilimiz gururları olan Birliğimiz üyesi bu firmalarımızı, Trabzon ve Bölgemiz adına tebrik eder, yaptıkları katkılardan dolayı Trabzon adına şükranlarımızı sunuyorum.
Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN
Yönetim Kurulu Başkanı

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 22:59
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273