MALKOÇ; TRABZON'UN DİNAMİKLERİNİ BİR ARAYA GETİRECEĞİZ

Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde basın açıklaması yapan Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratlar Derneği Müdürü Kenan Malkoç 25 Şubat’ta İstanbul’da Trabzon için yapılacak olan çalıştayın duyurusunu yaptı.

MALKOÇ; TRABZON'UN DİNAMİKLERİNİ BİR ARAYA GETİRECEĞİZ

TRABZONLU İŞ ADAMLARI VE BÜROKRATLAR  DERNEĞİ MÜDÜRÜ :KENAN MALKOÇ BİZ BİRLEŞTİRİCİYİZ TRABZON'LUYUM DİYEN HERKES KATILACAK 

Trabzon'a gelerek Trabzon Gazteciler Cemiyetinde bir basın  Cemiyetinde basın açıklaması yapan Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratlar Derneği, 25 Şubat’ta İstanbul’da Trabzon için yapılacak olan çalıştayın duyurusunu yaptı. Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratlar Derneği müdürü Kenan Malkoç’un yaptığı açıklamada şunlar dile getirildi, “ Trabzon ve Ankara’dan davet ettiğimiz ilimizin dinamikleri, siyasileri, İstanbul’da ki iş adamları ve yatırımcılarla bir araya getirip orada bir konsersüyüm sağlayabilmek. Amaç orada para kazanmış, yatırım yapmış iş adamları ve sanayicilerin dönüşümleri Trabzon ve bölgesine kazandırmak. İstihdama yönelik turizm, destekli, tarım ve hayvancılık destekli uygulanabilir projeleri Trabzon’da yatırıma dönüştürecek iş adamları ile Trabzon dinamiklerini bir araya getirmek” dedi.

PİST DEĞİL, HAVALİMANI GEREKİR
Malkoç, basın mensuplarının yönelttiği sorulara yönelik ise, “Trabzon Havalimanına ikinci pist yapılması yerine yeni bir havalimanı yapılması gerekir. Yeni lojistik üs düşünülüyor bunun için yeni bir havalimanı yapılmalı Karadeniz’de. Ancak belli şeyler arasında çekişme var. Şana ile Araklı arasında bir yere yapılabilir. Bize 7 kilometre pist yapsa da bizim işimizi çözmüyor. Trabzon’a inişte belli, kargo uçakları asla inemez. İsterseniz 10 tane pist yapın. O alana tepelerden dolayı inemiyor. Onun için biz yeni ulaşım bağlantıları yeni havaalanlarından söz ediyoruz” dedi.
KALKINMANIN ANA YOLU ULAŞIM
 Bu demiryolunu biz çok istiyoruz Ama ;Trabzon’a demiryoluyla ilgili de konuşan Malkoç, “Birkaç oda başkanı arkadaş Erzincan’da toplantıya gitti. Trabzon’a demiryolunun gelmesini bizden daha çok Erzincanlılar istiyor. Bizde grup olarak inandık ve yola çıktık. Trabzon kalkınırsa bölge büyür. Kalkınma olmadan büyüme olmaz. Kalkınmanın ana yolu ulaşım, istihdam, AR-GE çalışmasıdır. Bu gerçeklerin dışında hiç kimse bir şeyle küçük şeylerle avunmayacağız. Biz toplanıp dağılmayacağız. Biz istiyoruz ki hep beraber yapalım. Önce üretime yönelelim ondan sonra her şey gelir. Bir veya birkaç yatırımcı geldiğinden geri kalanlar onu takip eder. Bu komple kalkınma olacak” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 20:34
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160