banner277

Genç: Pelitli eylül ayında bitecek

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında TOKİ tarafından yapılan ticaret alanlarını inceledi.

Genç: Pelitli eylül ayında bitecek

Genç: Pelitli eylül ayında bitecek
Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında TOKİ tarafından yapılan ticaret alanlarını inceledi. Başkan Genç, eylül ayına kadar projenin tamamen bitirileceğini ve ticaret alanlarının hak sahiplerine geçici kabullerinin yapılacağını söyledi. 
"CUMHURBAŞKANIMIZ PROJEYİ BEĞENDİ"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son Trabzon ziyaretinde projeyle ilgili takdirlerini ilettiğini ve projeyi çok beğendiğini belirten Başkan Genç, "Göreve geldiğimizde 132 binanın kamulaştırma aşamasındaydık. Akabinde bunların yıkımı ile birlikte projeye başladık. Hem belediyemiz, hem yapımcı firmamız, hem de TOKİ verimli bir şekilde çalıştı. Şartnamesine uygun mütenasip bir çalışma süreci yaşadık. Sona doğru geldik. Şu anda yüzde 80-90 oranındayız. Bu yüzde 15'lik dilimin önümüzdeki ay tamamlanmasıyla birlikte eylül ayı başlarında geçici kabul aşamasına gelinecek. Burayı önemsemiştik çünkü burası önemli bir ulaşım alını olan havalimanının hemen önünde bir alandı. Güzel bir siluete kavuşması gerekiyordu. 41 adet iş merkezimiz ve hemen batımızda bulunan camimizle birlikte projemiz tamamlanma aşamasına geldi. Cumhurbaşkanımız Trabzon ziyaretinde projeyi gördüler ve takdirlerini ilettiler. Silueti, yüksekliği ve mimarisi itibarıyla bu proje cumhurbaşkanımızın takdirlerini kazandı. Bitmesine kısa bir zaman kaldı, iyi bir projeyi şehrimize kazandıracağız. Bu projeyi başlatan Pelitli Eski Belediye Başkanımız Ömer Kayıkçı Bey'e, projeyi takip eden  Başkan Yardımcımız Erdoğan Beder'e Bey'e ve her Ankara'ya gittiğimizde desteğini esirgemeyen TOKİ Başkanı Ergün Turan Bey'e ve yapımcı firmamıza çok çok teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verdi.  
HEDEFİMİZ ÇARPIK YAPILAŞMAYI ORTADAN KALDIRMAK
Ortahisar'ı çarpık yapılaşmadan kurtararak, daha yaşanabilir hale getirmeyi temel görev olarak edindiklerine vurgu yapan Başkan Genç, "Göreve geldiğimiz andan itibaren temel bir amacımız vardı. Ortahisar'ı daha güzel ve daha yaşanabilir hale getirmek. Bu manada da çarpık yapılaşmalarla mücadele ediyoruz. Bu alanda çarpık yapılaşmaya sahipken bu projeyle beraber daha güzel bir hale getirdik. Tabi güzel olunca tercihe şayan oluyor. Hem mimarisi, hem de görselliği, hem de mekanı itibarıyla burası ticari değeri yüksek bir alanımız. Karayoluna cephe ve önemli bir ulaşım destinasyonunun hemen yanı başında güzel bir alanımız. Şu an itibarıyla bulunduğumuz alandaki bütün işyerleri satıldı. Diğerleri de TOKİ tarafından satılacak." dedi.  
PAZARKAPI'YA CİDDİ TALEP OLDU
Pazarkapı Kentsel Tasarım Projesi kapsamında yapılan ticari alanlara tahminlerin ötesinde çok ciddi talebin olduğunu kaydeden Başkan Genç, "Aynı zamanda bizim Pazarkapı Yaşam Alanı'nda yaptığımız ticari ünitelere, ofislere ve bürolara çok ciddi bir talep oldu. Tahminimizin çok üzerinde bir satış aşamasına geldik. Kalanlar da hızlı bir şekilde satılacak gibi görünüyor. Güzel yaptığınız zaman, estetiğe uygun yaptığınız zaman daha değerli şeyler ortaya çıkıyor. Ve bu durum da esnafımızın, tüccarımızın dikkatini daha çok çekiyor ve tercihini de o şekilde yönlendiriyor. Bunlar da bizi belediye olarak mutlu ediyor." diye konuştu.  

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273