banner277

BELKİDE SİZİNDE ARSANIZI SAHTE TAPU İLE SATTILAR

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Ankara'da bir çete Trabzon'da arsaları varmış gibi Sahte tapu ile Başkalarının arsalarını satarken yakalandı .

BELKİDE SİZİNDE ARSANIZI SAHTE TAPU İLE SATTILAR

 BELKİDE SİZİNDE ARSANIZI SAHTE TAPU İLE SATTILAR 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 

Ankara'da bir çete Trabzon'da arsaları varmış gibi Sahte tapu ile Başkalarının arsalarını satarken yakalandı .6 ay içinde başkalarına ait beş ayrı ildeki 11 farklı arsayı satan şebekenin, 100 milyon TL’lik vurgun yaptığı anlaşıldı. 
Milliyet’in aldığı bilgilere göre, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bir işadamının avukatının, “müvekkiline ait 20 milyon TL değerindeki arsanın haberi olmadan üçüncü bir kişiye satılarak dolandırıldığı” yönündeki ihbarı üzerine harekete geçti. Kamera kayıtlarını inceleyen polis arsayı satan kişiler tespit etti. 10 zanlı gözaltına alındı. 
Sahte e-devlet şifresi
Çete adına faaliyet gösteren tapu memurlarının, gerçek tapu belgeleri üzerindeki resimleri, çete elemanlarının resimleriyle değiştirdiği ve güvenlik amacıyla hazırladıkları sahte kimlikle yeni bir e-devlet şifresi aldıkları SMS’li bildirimin de yeni telefonuna gelmesini sağladıkları anlaşıldı. 
 
Lüks içinde yaşamışlar
Şebekenin bu yöntemle son 6 ay içinde Ankara, İstanbul, Trabzon, Kırıkkale ve Sakarya’da 11 ayrı arsayı sahte belgelerle sattıkları anlaşıldı. Şebekenin satışlardan 100 milyon TL’lik bir vurgun yaptığı çete üyelerinin elde ettikleri haksız kazançla lüks bir yaşam sürdükleri belirlendi. Gözaltına alınan zanlılardan ikisi kadın yedi zanlı tutuklanırken, üç tapu memuru ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2015, 12:45
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273