banner277

Bakan Soylu Son Sahuru Trabzon'da Mavi Saray'da Yaptı

Haber : Ömer Altıntaş / Muzaffer Beşinci www.trabzonhaber24.com İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ramazan ayının son sahurunda Trabzon'da Basın Mensupları,STK temsilcileri ve Partililer ile Mavi Saray'da bir araya geldi.

Bakan Soylu Son Sahuru Trabzon'da Mavi Saray'da Yaptı

 Bakan Soylu Son Sahuru Trabzon'da Mavi Saray'da Yaptı 

Haber : Ömer Altıntaş / Muzaffer Beşinci  www.trabzonhaber24.com  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,Ramazan ayının son sahurunda Trabzon'da Basın Mensupları,STK temsilcileri ve Partililer ile Mavi Saray'da bir araya geldi. Mavi Saray Gemisinde düzenlenen sahur programına Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Dr.Adnan Günnar Muhammet Balta, Av.Ayşe Sula Köseoğlu,Av. Salih Cora, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,Ortahisar Belediye Başkanı Av.Ahmet Metin Genç,Jandarma Komutanı Albay Okçin Akşit,KTÜ Rektörü Prof.Dr.Süleyman Baykal ,Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Aşkın Assan ,Emek İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Aydın ,TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, Şadan Eren,Arsin OSB Başkanı Erkut Çelebi,TGC Başkanı Yusuf Turgut ,Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu,Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi,Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu,Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel,Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan ,Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr.Mehmet Aşık, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta,Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu,Diyarbakır Türktelekom Bölge Müdürü Necmi Mazlum , Bayburt Ticaret Odası Başkanı İbrahim Yumak ,kaymakamlar, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, STK Temsilcileri ile partiler katıldı 


 MİLLETİMİZ İSTİKAMETİNİ BOZMUYOR

Geminin tamamen dolduğu programda konuklar ilaheler eşliğinde sahurlarını yaptı.  Sahur sonrasında Mavi Saray gemisi, denizde mini bir gezinti yaptı. Programın sonunda Bakan Soylu, kısa bir konuşma yaptı. Bakan Soylu, "Trabzon'un oluşturduğu ve aslında eşsiz olan bu sunumu bir kez daha burada yaşamış olduk. Hepimiz buradayız. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin.İnşallah bayramın 2. gününde de bir arada olmak nasip olur. Bugünler eksikliklerin, aksaklıkların düzenleneceği günlerdir. Allah bize böyle güzel bir yurt, vatan, camiler, gelenek görenek nasip etti. Ata baba kıymeti nasip etti Bu güzel coğrafyayı, yeşillikleri doğayı ve bu coğrafyada ki bu anlayışı emanetleri nasip etti. Hepsine ayrı ayrı şükretmek lazım. Hepsine şükrediyoruz. Milletimiz bu istikametini bozmuyor. Milletimizin bozulmayan bu istikameti, Türkiye'yi doğru yönlere, doğru istikametlere taşıyor. Sağdan, soldan her taraftan bu ülkeyi istedikleri noktaya getirmeye karşı en büyük teminatımız milletimizin istikameti. Yüzyılların getirdiği büyük bir anlayış. Bir kelime içine sığdırdığımız büyük bir ifadeyi kendinde saklar. Sağ duyu. Bu milletin sağ duyusu, annelerinin babalarının öğrettiklerinden, şefkatinden, anlayışından oluşmuştur" dedi.


SOYLU; TÜRKİYE  İMTİHANLARDAN GEÇİYOR
,Soylu, sözlerine şu şekilde devam etti: "Türlü türlü imtihanlardan geçiyoruz. 15 Temmuz'da gençlerimizin nasıl bir imtihandan geçtiğine şahit olduk. Bu topraklar bizim endişelendiğimiz gibi 'Acaba yarın ne olacak' denilen topraklar değildir. Bu toprakların, bu şehirlerin de ruhu var. O ruh bu coğrafyaya hakimdir. Bu sağ duyu, insan sevgisi bu kucaklayış sadece bu Anadolu topraklarında kalmasın. Bugün her noktanın ihtiyacı var.  Karşı karşıya kalmış olduğumuz saldırılara rutin cevap verirsek bilmenizi isterim ki burada muavafak olamayız. Buna adımın Süleyman Soylu olduğu gibi eminim. Ben tabloları görüyorum. Hem Türkiye'yi, hemde Dünyayı takip etmeye çalışıyorum. Biz bizden beklenilen üstüne çıkmalıyız.  Bizi çok zorladılar, istedikleri noktaya getiremediler. Hamle sırası bizdedir. Bu hamleyi iyi bir şekilde gerçekleştirmek için adım atma zamanı.  Bu millet zengin ve çalışkan bir millettir. Yapabileceklerinden bakası adına imtina etmeyecek kadar büyük bir zenginliğe sahiptir. Bizim çok çalışmak ve sürdürülebilir akıl ortaya koymaya zorunluluğumuz vardır"  


EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ LİDERİMİZ ERDOĞAN'DIR
Sakan Soylu, "En büyük avantajımız liderimizdir. Kayseri'de cenazeye gittik. Sokaklarda binlerce insan. Dünyanın hiç bir tarafında hiç bir lidere nasip olmayacak güçlü bir sevgi ve destek bağıyla karşı karşıyayız. Şimdi tam zamanıdır.. Hep bir ağızdan bu fırsatı en iyi yönetme adımını atmak zorundayız. Bunu yaptığımızda bizim yaşadığımız korkuları yaşamazlar. Nasıl pırıl pırıl bir havada ufku havada görebiliyorsak, aynen onlarda önlerinde pırıl pırıl hava açılmış olur. bugün atacağımız adımlar Türkiye'nin üzerinde oyun oynamaya çalışanların cesaretini kırar.

 BATI TERÖRÜN ARKASINDAN ÇEKİLSİN, BARIŞ COĞRAFYASI OLUR 9-10

aydır terörle mücadele yapmaya çalışıyoruz. Terörün kapasitesini ölçmeye çalışıyoruz. Acaba söyledikleri kadar var mı diye. İfade etmek istiyorum ki çok net şekilde. Elbette terörün bireysel eylemleri olabilir. Dünyanın her tarafında var. Türkiye'yi yıllardan beri bezdiren, birliğimize ve beraberliğimize kast eden kendi güçleri üzerinden yapacaklarına inananların takatlarını ve güçlerini görüyoruz. Batı bugün DAEŞ dahil olmak üzere, terör örgütlerinin arkasından çekilsin Orta Doğu Coğrafyası barış ve kardeşlik coğrafyası olur. Ben Türkiye'de ve etrafımızda ki bu tabloyu görüyorum. Bütün bunlara rağmen Türkiye'yi diz çökertemeyecek ve istedikleri istikamete getiremeyecekler.  Bugüne kadar hiç bir batılıya ezik olmadım. Yüzlerine teker teker söyledim. Bu coğrafya sayesinde..." 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 14:56
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273