banner277

Aşkale Çimento, Trabzon Çimento Fabrikasının Yıkımına Başladı

Haber: Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Yıllardır Trabzon Ekonomisine büyük hizmetler veren Yüzlerce Aileye ekmek ,İş,aş sağlayan Trabzon Çimento Fabrikasında yıkım başladı.

Aşkale Çimento, Trabzon Çimento Fabrikasının Yıkımına Başladı

Aşkale Çimento, Trabzon Çimento Fabrikasının Yıkımına Başladı  

Haber: Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com
 Yıllardır Trabzon Ekonomisine büyük hizmetler veren Yüzlerce Aileye ekmek ,İş,aş sağlayan Trabzon Çimento Fabrikasında yıkım başladı. Aşkale Çimento'nun sahibi olduğu Trabzon Çimento Fabrikası ve Arsası Çimento Fabrikası yıkılıp molozları kaldırılacak. 

GEÇMİŞE YOLÇULUK 

Geçmişte Devletin kurduğu ve yıllar sonra Uzun Grubuna satılan ve daha sonra Tasarruf mevduatı sigorta fonu'nun (TMSF), Uzan grubu varlıkları arasında yer alan 50 milyon dolar muhammen bedelli Trabzon Çimento fabrikası'nın satışı için düzenlediği ihale edildi. İhalede en yüksek teklifi 81 milyon 250 bin dolar ile Aşkale Çimento san. T.A.Ş. Vererek Trabzon Çimento Fabrikası ve Taşınmazlarının sahibi oldu.

EN BÜYÜK PARAYI AŞKALE ÇİMENTO VERMİŞTİ 

Tasarruf mevduatı sigorta fonu'nun (TMSF), uzan grubu varlıkları arasında yer alan 50 milyon dolar muhammen bedelli Trabzon Çimento Fabrikası'nın satışı için düzenlediği ihalleyi başlatmıştı.. İhalede en yüksek teklifi 81 milyon 250 bin dolar ile Aşkale Çimento san. T.A.Ş. Verdi. Sepetçiler kasrı'nda düzenlenen ihale, 9 çimento fabrikasının satışı kapsamındaki son ihaleyi oluşturuyor. İhaleye, ''Çimentaş İzmir Çim. Fab. T.A.Ş., Limak mad. Yapı Çim. San. Ve tic. A.Ş., Sanko paz. İth. İhr. A.Ş., Gisad gayrimenkul Yat. A.Ş., Tunalar İnş. Tur. Mad. Ve Tic. Ltd. Şti., Rota Mad. Gem. San. Tic. Ltd. Şti., Aşkale Çimento san. T.A.Ş.''den oluşan 7 şirket katılmış en fazla parayı veren Aşkale Çimento Sanayi T.A.Ş Trabzon Çimento Fabrikasını Arsaları ve İştirakleri ile almıştı .

AŞKALE TRABZON'A DÜNYANIN EN MODERN FABRİKASINI KURDU

Aşkale Çimento Fabrikasının Sahibi olduğu Trabzon Çimento Fabrikası, Aşkale Çimento T.A.Ş'nin vermiş olduğu karar sonrası Trabzon Çimento Fabrikasında Çalışmakta olan İşçilerin mağdur olmaması için Akoluk Mahallesinde satın alınan arazi üzerinde Dünyanın En Modern ve çevreci Çimento Fabrikasını kurup hizmete geçirdikten sonra Değirmenderedeki eski fabrikasını tamamen boşaltılarak imalatı durdurulmuştu. Aslında Aşkale Çimento Fabrikasına Trabzon'da Çimento Fabrikası kurmak ve işletmek başlı başına bir yüktü. Aşkale Çimento Fabrikası Yönetimi kolayı seçip Trabzon Çimento Fabrikasında çalışmakta olan İşçilerin yasal tazminatlarını ödeyip işlerine son vermek yerine onlara iş,aş,ekmek vermeyi tercih ederek Akoluk'ta Dünyanın en Çevreci sağlıklı Çimento Fabrikasını kurdu. 

TRABZON ÇİMENTO'NUN YIKIMI BAŞLADI 

Aşkale Çimento yetkilileri vermiş oldukları sözü tutarak atıl halde Değirmendere'de bulunan Trabzon Çimento Fabrikasının yıkımına geçtiğimiz günlerde başladı. Trabzon'un en müstesna yerlerinden olan Eski Trabzon Çimento Fabrikasının olduğu alanı Aşkale Çimento Fabrikası nasıl değerlendirecek henüz bilinmiyor. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 22:28
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273