SALİH CORA TRABZONSPOR'UN KUPASINI MHP VE CHP ENGELLEDİ

Ak Parti Trabzon Millet Vekili Aday Adayı Av.Salih Cora 2010-2011 Şampiyonu Trabzonspordur dedi. Salih Cora 82 Helal Puanla Şampiyonluk Trabzonsporundur ama CHP Dik duramadı dedi.

SALİH CORA TRABZONSPOR'UN KUPASINI MHP VE CHP ENGELLEDİ
TRABZONSPORUN ŞAMPİYONLUK KUPASI CHP VE MHP YÜZÜNDEN GELMEMİŞTİR 

Haber : Ömer Altıntaş /
 Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com 

Ak Parti Trabzon Millet Vekili Aday Adayı Av.Salih Cora 2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur dedi. Salih Cora 82 Helal Puanla Şampiyonluk Trabzonspor'undur ama CHP Dik duramadı dedi.
Trabzonspor’un 2010-2011 sezonundaki şampiyonluk kupası için Ankara’ya yürüme kararı alan Muhammet Çelik, Tonya’da düzenlenen törenle Ankara’ya uğurlandı. Çelik tören öncesi yaptığı açıklamada şampiyonluk kupasını geri almak için bu yola başvurduğunu ifade ederek, , “Ben bu yola baş koydum. 2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor’dur. Adalet tecelli edene kadar, hak tecelli edene kadar mücadele edeceğim. Daha önce bir çok yere gittim. Şimdi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gideceğim. Ondan sonra da UEFA ve FİFA’nın merkezlerine yürüyerek gideceğim. Tonya’dan yola çıkıyorum. Hepinizin dualarını bekliyorum.” dedi. 2010-2011 SEZONU ŞAMPİYONU TRABZONSPOR’DUR Programı sebebiyle Tonya’da bulunan AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Avukat Salih Cora’da konuyla alakalı bir konuşma yaparak 2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor olduğunu söyledi. Cora, “2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor’dur. Trabzonspor o yıl 82 helal puanla şampiyon olmuştur. O dönem şikeye bulaşan Fenerbahçe’nin başkanından malzemecisine kadar herkes AK Parti döneminde yargılanmış ve cezalandırılmıştır.” dedi. Cora, CHP’nin şike sürecinde dik duramadığını belirterek:“Fenerbahçe’nin haksız olduğu UEFA ve CAS tarafından tescil edilmiştir. Fenerbahçe Başkanı şike sebebiyle yargılanmış, ceza almış ve bu cezası da Yargıtay tarafından onanmıştır. Fenerbahçe, Avrupa Kupaları’ndan men edilmiştir. Fenerbahçe’nin küme düşürülmesi ve cürüm malı olan kupanın hak sahibi Trabzonspor’a teslim edilmesinin önünde hiç bir engel yoktur. Ancak Fenerbahçe’nin ve yayıncı kuruluşun göstermiş olduğu lobi ile beraber bu süreç engellenmeye çalışılmaktadır. Muhammet kardeşimizin demokratik tepkisini anlayışla karşılıyoruz. Unutulmasın ki Türkiye’de şike AK Parti döneminde çıkartılan 6222 sayılı kanun ile suç kapsamına alınmış ve yine AK Parti döneminde yapılan yargılama ile Trabzonspor’un hakkını gasp edenler cezalandırılmıştır. Muhammet kardeşimize Ankara’ya yürüdüğü zaman mutlaka CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye uğramasını tavsiye ediyoruz. Çünkü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aziz Yıldırım’ı cezaevinde ziyaret etmiş ve o dönem kendisine destek çıkarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’nin adayı olmasını teklif etmiştir. CHP hiçbir zaman şikenin karşısında duramamıştır. Eğer o dönem muhalefet dik duruş göstermiş olsaydı Trabzonspor’un kupasının tesliminin süreci hızlanabilirdi. Muhammet kardeşimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gittiğinde kendisine Akyazı Stadyumu için de teşekkür etmeyi ihmal etmesin. Ben kendisinin almış olduğu bu karara saygı duyuyorum. Kendisine kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.


Bu konuşmanın hemen peşinden MHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi MHP Grup Başkanı Davut Çakıroğlu'nun cevabı geçikmedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 22:13
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160