banner277

Revi ,19 Ağustos Cumartesi Kongre Süreci Başlıyor

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ve Yönetim Kurulu Üyeleri basının karşısına geçti gündemi değerlendirdi. Başkan Revi 3 Dönem Kuralının uygulanacağını ve Sürmene, Tonya ve Çarşıbaşı İlçe Başkanlarının Aday Olamayacağını söyledi.

Revi ,19 Ağustos Cumartesi Kongre Süreci Başlıyor
Revi ,19 Ağustos Cumartesi Kongre Süreci Başlıyor 

Haber : Ömer Altıntaş   www.trabzonhaber24.com  

Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ve Yönetim Kurulu Üyeleri basının karşısına geçti gündemi değerlendirdi. Başkan Revi 3 Dönem Kuralının uygulanacağını ve Sürmene, Tonya ve Çarşıbaşı İlçe Başkanlarının Aday Olamayacağını söyledi. Ak Parti Trabzon İl Binasında Basın Mensuplarının karşısına yönetim Kurulu Üyeleri ve Ak Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu ile çıkan İl Başkanı Haydar Revi Merak edilen tüm sorulara cevap verdi. 

Partimizin yeni atılım döneminde girmiş olduğumuz kongre süreciyle alakalı bilgilendirme toplantımıza hoş geldiniz.
Kongre sürecimizin en başında delege seçimleri olacak ve listeler belirlenecek. 
Delegelerin belirlenmesinin ardından belde kongreleri ki Trabzon’da belde kongresi Büyükşehir statüsünde olduğumuz için olmayacaktır.
19 Ağustos Cumartesi günü itibariyle İlçe Kongreleri başlayacak ve 12 Kasım Pazar gününe kadar tamamlanacaktır.
İlçelerin ardından 18 Kasım Cumartesi günü İl Kongreleri başlayacak ve 28 Şubat Pazar gününe kadar da bu süreç bitmiş olacaktır.
Ülke genelinde 81 il ve 970 ilçede kongrelerimiz gerçekleşecek. 
Trabzon’umuz da 18 ilçemizde yapılacak kongreler ve İl Başkanlığı kongremizin tarihleri Genel Merkezimiz tarafından belirlenecektir.
İl ve İlçe teşkilat yapısında ufak çaplı değişiklikler yapıldı.
Trabzon özelinden bahsedersek nüfusumuz 750 binden fazla olduğu için 50 Asil ve yarısı kadar da yedek Yönetim Kurulu Üyemiz olacak. 
Yürütme Kurulumuz yine aynı şekilde İl Başkanı dahil 15 kişiden oluşacaktır.
İlçelerde ise Yönetim Kurulu Üyesi sayısı nüfusa göre ve 10 bine kadar olan ilçelerde 15 üyeden 11 üyeye, 10 binden 50 bine kadar nüfusu olan ilçelerde 20 üyeden 15 üyeye, 50 binden 100 bine kadar nüfusu olan ilçelerde 25 üyeden 20 üyeye ve 100 binden fazla nüfusu olan ilçelerde ise 30 üyeden 25 üyeye indirildi. 
Belli başlı değişimlerin yanı sıra en çok merak edilen kongre takvimi süreciydi.
Bu süreç şu anda kaba taslak belli fakat Trabzon’da şu tarihte şu kongre olacaktır diyemiyoruz çünkü bunu belirleyecek olan tekrardan ifade ediyorum Genel Merkezimizdir. 
Her zaman olduğu gibi bu süreçte de atacak olduğumuz adımlar ve yapacak olduklarımız Genel Merkezimizle koordineli bir şekilde olacaktır.
Biz, bize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Bugün de sizlere yapmış olduğum açıklamanın ardından İlçe Başkanlarımızla bir toplantı gerçekleştireceğiz. 
Süreçle alakalı o gidiyor bu geliyor o gidecek bu gidecek gibi yorum haberler yapılıyor, bu gayet doğal bir durum. AK Parti büyük bir aile ve burada görev almayı, kriterleri sağlayan her bir vatandaşımız isteyebilir.
Burada bir bayrak taşıma süreci var, biz bayrağı en ileriye taşıyarak bizden sonra gelecek olana devrediyoruz. Bayrak taşımaktan kastımız, teşkilatımızın her kademesiyle birlikte milletimize hizmet yolunda ilerlemektir. Allah bize nasip etti kazasız belasız ve başarılarla dolu bir süreci teşkilatımızla birlikte yürüttük. Bu kongre sürecini de aynı disiplin ve aşkla yürüteceğimizden şüphemiz yok.

Şehrimiz için önemi çok büyük olan şehir hastanesi ve yatırım adasıyla alakalı TBMM’den geçen düzenlemeler geçtiğimiz gün resmi gazetede yayınlandı, bu bizim onur ve gurur nişanemizdir.
Sevinçliyiz ve sevincimizi her bir hemşerimizle paylaşmaktayız. 
Bu iki mega projede emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak’a, Bakanlarımıza, Milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese Trabzon kamuoyu adına teşekkür ediyorum.
Mega projelerin yanı sıra şehrimizin kaderine etkisi olan Kanuni Bulvarı için ek ödenek çıkarıldı.
Aynı şekilde Güney Çevre Yoluyla alakalı da girişimler yapıldı ve yakın bir zamanda etap etap çalışmalar başlayacak. Şehrimizin güneye açılması için önemli olan bu iki proje Trabzon’un gelecek yıllarını yapılandıracaktır.
Mega projelerin yanı sıra İlçelerimizde İlçe Belediye Başkanlarımızın bizzat takip ettiği projeleri sizler de gayet iyi biliyorsunuz. Öte yandan Trabzon Büyükşehir Belediyemizin de yürüttüğü projeler var ki bunlar da hem maddi hem manevi anlamda külfetli fakat şehrimiz için en iyisini yapma telaşında olan kadrolarımızla milletimizin yüzünü kara çıkarmayacak ve onlara layık olmaya çalışacağız. 

15 Temmuz darbe girişimin yıl dönümünde şehitlerimizi anmak, milletimizin ve ülkemizin dönüm noktası olan bugünü gündem yapmak adına programlarımız olacak. Kongreler gibi bu programımız da AK Parti Genel Merkezi ve Cumhurbaşkanlığımızla koordineli bir şekilde olacaktır.
Ankara ve İstanbul’da daha geniş kapsamlı olacak program Trabzon’umuz da 15 Temmuz ve 16 Temmuz günü olacak. Terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilen bu hain darbe girişimine dur diyen aziz milletimizle birlikte bu tarihi yıldönümünün ruhuna layık bir şekilde programımız olacaktır.
Programda öncü biz değil milletimizdir, nasıl o gece akın akın şehrimizin meydanına demokrasi sevdalıları indiyse bu tarihi direnişin mimarı da onlardır. Bizler de bunun için de olduğumuz için şükürler olsun. Temel vurgumuzun demokrasi, bağımsızlık, vatan ve bayrak sevgisinin olacağı programlarımızdaki amaç bu hain darbe girişimini asla ama asla unutturmamaktır. 
Demokrasi gecesi olan bu gecede demokrasi nöbetini de kıymetli hemşerilerimizle birlikte tutacağız, tüm vatandaşlarımız davetlidir.  Programla alakalı detaylı bilgileri de ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız.    AK Parti Trabzon İl Başkanı 
             Haydar REVİ 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2017, 12:06
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273