GÜMRÜKÇÜOĞLU HDP'NİN ANAYASAL HAKKI İL TEŞKİLATI KURMAK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin Trabzon'da il örgütü kurduğunu belirtmesinin ardından vatandaşların gösterdiği tepkiyle ilgili bir açıklama yaptı. Anayasaya göre kurulmuş olan bir partinin Trabzon’da şube açmasının tabii olduğunu ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Partilerinin fikirlerini beyan etmek için HDP Trabzon’da şube kurmuş.

GÜMRÜKÇÜOĞLU HDP'NİN ANAYASAL HAKKI İL TEŞKİLATI KURMAK
GÜMRÜKÇÜOĞLU ANAYASAL HAKLARI ELBETTE HDP İL BİNASI KURULABİLİR Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin Trabzon'da il örgütü kurduğunu belirtmesinin ardından vatandaşların gösterdiği tepkiyle ilgili bir açıklama yaptı. Anayasaya göre kurulmuş olan bir partinin Trabzon’da şube açmasının tabii olduğunu ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Partilerinin fikirlerini beyan etmek için HDP Trabzon’da şube kurmuş. İnsanların siyasi görüşlerini ortaya koyması temel bir haktır. Bu şehir demokrasinin ve özgürlüğün kentidir. Ortak karakteri insan sevgisi ve kardeşlik olan Trabzonlumuzun mert insanları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de düşünce ve kanaatlerini, tepkilerini ve tasviplerini demokratik yollarla dile getirecek ve asla kaba kuvvete başvurmayacaktır.

 Bu anlamda siyasi partilerin var olmasının yegâne amacı Demokrasiyi yaşatıp halkın oylarını alıp sandıktan çıkmaktır. Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan Siyasi Partilerimiz PKK ve diğer terör örgütlerinin tümüne karşı açık tavırlarını, İnsan Hakları ve Demokrasi adına ortaya koymalıdırlar” dedi. Başkan Gümrükçüoğlu, kişilerin zora başvurmadan demokratik tepkilerini göstermesinin bir hak olduğunu, ancak bunun şiddete dönüşmesini hiç kimsenin tasvip edemeyeceğini söyledi. Gümrükçüoğlu, “Trabzon’un vatansever halkının geçmişte şehrimizde oynanmak istenen oyunların benzerlerine hiç düşmeden önümüzdeki 2015 Haziran Genel Seçimlerinde Trabzon’un görüşünü ortaya koyacağına ve bu süreçte yapılabilecek provokasyonlara gelmeyeceklerine inanıyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 00:00
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160