banner277

Başkan Gümrükçüoğlu'ndan kandil mesajı !

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Gümrükçüoğlu'ndan kandil mesajı !

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Gümrükçüoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi;

"Kandiller insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir.

Üç ayların gelişini müjdeleyen Regaib Kandili Allah'a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkânıdır. Bu gecede Rabbimizle, yakınlarımızla ve çevremizle bağlarımızı yeniden gözden geçirir, bu vesileyle doğruluk ve dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın insanî erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu hissederek ahlakımızı bu erdemlerle donatma irademizi yenileriz. Esasen bu gibi mübarek gün ve geceler; güzel amellerle içini doldurabildiğimiz, yanlışlarımızın farkına varıp doğru istikamete yönelebildiğimiz ölçüde bizim için bereketli ve kazançlı zaman dilimleri olacaktır. İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu günlerde toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceği inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Regâib Kandili'nin milletimizin ve İslam âleminin birlik ve bütünlüğüne, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olması Yüce Mevla'mdan niyaz ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2014, 10:16
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273