banner277

BAŞKAN AHMET METİN GENÇ HASTALARIN BAYRAMINI KUTLADI

Ortahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç bayram öncesi Fatih Devlet Hastanesi'ne giderek hastaların, doktorların, sağlık çalışanlarının ve hasta yakınlarının Ramazan Bayramı'nı kutladı.

BAŞKAN AHMET METİN GENÇ HASTALARIN BAYRAMINI KUTLADI

Ortahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç bayram öncesi Fatih Devlet Hastanesi'ne giderek hastaların, doktorların, sağlık çalışanlarının ve hasta yakınlarının Ramazan Bayramı'nı kutladı. Hastaların Ramazan Bayramı'nı tek tek kutlayan Başkan Genç bir süre onlarla sohbet ederek dertlerini ve isteklerini dinledi. Hastalara moral verip gönlünü alan Başkan Genç'e hastalar sıcak ilgi göstererek ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Hastaları ziyaretin yüzyıllardan beri İslam toplumlarında bayramların en önemli ananeleri haline geldiğini belirten Başkan Genç İslam dininin hasta ve yaşlı ziyaretlerine büyük bir değer atfettiğini söyledi. Fırsat bulduğu zaman bayramlar dışında da hastaları ziyaret ettiğini ifade eden Başkan Genç, "Hastalar ve düşkünler bize Cenab-ı Allah'ın emanetidir. Yüce Rabbimiz tarafından bize emanet edilen hastaları ve yaşlıların gönlünü almak, onların hal ve hatırını sormak her birimizin en önemli öncelikleri arasında olmalıdır. Bu ziyaretlerle hastalar moral bulmakta ve yalnız olmadıklarını hissetmektedir. Hepimiz hayatımızın ilerleyen yıllarında bir şekilde hastalığa da yakalanmış olabiliriz. Bu nedenle kendimizi bu hastaların yerlerine koyarak hiçbir zaman hastalarımızdan  ve yaşlılarımızdan sıla-i rahimi eksik etmemeliyiz." sözlerine yer verdi.

SILA-İ RAHİMİ ÇOCUKLARIMIZA ÖĞRETMELİYİZ

Hastaların durumları hakkında doktorlardan ve hemşirelerden bilgi alan Başkan Genç en kısa zamanda sağlıklarına kavuşması temennisinde bulundu. Hasta ziyaretlerinin yeni nesillere iyi öğretilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Genç, "Eğer sıla-i rahimi, hastalarımıza hürmet ve saygıyı çocuklarımıza çok bir iyi şekilde benimsetemezsek bu önemli değerlerimizden vazgeçmiş oluruz." ifadelerine yer verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2015, 16:55
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273