banner277

Başbakan Yıldırım kabinede yapılan değişikliği açıkladı

Haber :www.trabzonhaber24.com Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabulünün ardından basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Yıldırım kabinede yapılan değişikliği açıkladı

 Başbakan Yıldırım kabinede yapılan değişikliği açıkladı

Haber :www.trabzonhaber24.com  

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabulünün ardından basın toplantısı düzenledi.  

Başbakan Yıldırım başkanlığındaki 65. Hükümet'te yapılan değişikle kabineye 6 yeni isim girdi, 5 bakanın görev yeri değişti.

Yeni 6 isim kabinede yer aldı

Buna göre, Bakanlar Kurulunun 11 üyesinde ya yer değişikliği ya da görev değişikliği oldu. Kabineye 6 yeni isim girerken, 5 bakanın görev yeri değişti. 

5 başbakan yardımcılığından 4'ünde ise isim değişikliği yapıldı.

Başbakan Yıldırım açıkladı
65. Hükümet'te yapılan değişiklikleri açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, yeni isimlerden oluşan Bakanlar Kurulunun hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Söz konusu değişiklikle 15 bakanın aynı görevlerini sürdürmeye devam edeceğini belirten Yıldırım, yeni görev alan bakanların da görev bayrağını devralacaklarını bildirdi.

Başbakan Yıldırım, 26 bakan ve başbakan yardımcısından oluşan Bakanlar Kurulunun 11 üyesinde ya yer değişikliği ya da görev değişikliği şeklinde bir sonucun ortaya çıktığını ifade etti.

Bugüne kadar Bakanlar Kurulunda görev yapan ve bu değişiklikle görev almayan, görevine devam etmeyenlere yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkürlerini ileten Yıldırım, yeni görev alanlara da başarılar diledi.
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 17:20
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273