banner277

Genç, Arefe Günü hastaları ziyaret etti

Haber : Muzaffer Beşinci www.trabzonhaber24.com Ortahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç arife günü Fatih Devlet Hastanesi'ne giderek hastaların, doktorların, sağlık çalışanlarının ve hasta yakınlarının Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Genç, Arefe Günü hastaları ziyaret etti

 Genç, Arefe Günü hastaları ziyaret etti ,

Haber : Muzaffer Beşinci   www.trabzonhaber24.com


 Ortahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç arife günü Fatih Devlet Hastanesi'ne giderek hastaların, doktorların, sağlık çalışanlarının ve hasta yakınlarının Ramazan Bayramı'nı kutladı. Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Operatör Doktor İsmail Ulusal ile birlikte hastaların Ramazan Bayramı'nı tek tek kutlayan Başkan Genç bir süre onlarla sohbet ederek sağlık durumlarıyla ilgili doktorlardan bilgi aldı. Arife günü hastalara moral verip gönlünü alan Başkan Genç'e hastalar sıcak ilgi göstererek ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Hastaları ziyaretin İslâm dininin ve Türk kültürünün en önemli ananeleri haline geldiğini belirten Başkan Genç İslam dininin hasta ve yaşlı ziyaretlerine büyük bir değer atfettiğini söyledi. Fırsat bulduğu zaman bayramlar dışında da hastaları ziyaret ettiğini ifade eden Başkan Genç, "Hastalar ve düşkünler bize Cenab-ı Allah'ın emanetidir. Yüce Rabbimiz tarafından bize emanet edilen hastaları ve yaşlıların gönlünü almak, onların hal ve hatırını sormak her birimizin en önemli öncelikleri arasında olmalıdır. Bu ziyaretlerle hastalar moral bulmakta ve yalnız olmadıklarını hissetmektedir. Hepimiz hayatımızın ilerleyen yıllarında bir şekilde hastalığa da yakalanmış olabiliriz. Bu nedenle kendimizi bu hastaların yerlerine koyarak hiçbir zaman hastalarımızdan ve yaşlılarımızdan sıla-i rahimi eksik etmemeliyiz." sözlerine yer verdi.

SILA-İ RAHİMİ UNUTMAMALIYIZ

Hastaların durumları hakkında doktorlardan ve hemşirelerden bilgi alan Başkan Genç en kısa zamanda sağlıklarına kavuşması temennisinde bulundu. Hasta ziyaretlerinin yeni nesillere iyi öğretilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Genç, "Eğer sıla-i rahimi, hastalarımıza hürmet ve saygıyı çocuklarımıza çok bir iyi şekilde benimsetemezsek bu önemli değerlerimizden vazgeçmiş oluruz." ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 14:34
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273