banner277

Valiler Kararnamesi Yolda

Valiler Kararnamesi ile ilgili flaş gelişme! İl Valiler Kararnamesi’nde artık nefesler tutuldu. Atamalar, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle her an yayımlanabilir. Personel Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan taslak listenin, Cumhurbaşkanlığı’nın ilgili birimlerine ulaştığı ve karşılıklı değerlendirme yapıldığı öğrenildi. Kararnamenin bu gece ya da en kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. Başkan Erdoğan’ın İl valilerinin dosyalarını bizzat tek tek incelediği kaydediliyor. SON TV’nin geçen hafta edindiği kulis bilgileri arasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından görevlendirilen bir bakan yardımcısı da valiler kararnamesinin hazırlanmasında görev aldığı da bulunuyordu. Personel Genel Müdürlüğü’nün Valiler Kararnamesi’ne ilişkin iki ay hummalı bir çalışma yürüttüğü ve yeni kararnamede durumu değerlendirilecek valiler için bazı kriterlerin belirlendiğini de belirtmişti. Bu kriterler şunlar: Güneydoğu’da görev yapan Valiler PKK Terör Örgütü ile mücadele de ne kadar başarı sağladı? Bölgesinde PKK’ya katılım azaldı mı? Hendek olaylarında terörden meydana gelen tahribat ve zararlar hızla giderildi mi? Kayyumlar, şehirlerin alt yapı ve ulaşım ağlarını sorunsuz bir şekilde bitirdi mi? Suriye ile komşu illerdeki Valiler’de ise; Üstteki kriterlere ek olarak Mülteci Kampları yeterince denetlendi mi? Kamplar Avrupa standartlarında mı? Sınır hatlarında yasadışı kaçakçılık olayları azaltıldı mı? Batı illerinde görev yapan Valilerin başarı kriterleri ise şöyle; Fetullahçı Terör Örgütü ile etkin mücadele yapıldı mı? Sosyal-Hukuk devleti normları çerçevesinde halkın sorunlarıyla yeterince ilgilenildi mi? Devletin tüm birimleri ile sinerji sağlandı mı? Şehirlerde terörle mücadele uygulamalarında ne kadar başarı sağlandı? Personel Genel Müdürlüğü bu kriterleri göz önünde bulundurarak kararnameyi şekillendirdiği belirtiliyor. 30 İL VALİSİ MÜLKİYE BAŞMÜFETTİŞİ OLUYOR Daha önceki haberimizde 30 İl Valisi merkeze alınıyor demiştik. Ancak 9 Temmuz 2018’te 703 Nolu Kanun Hükmündeki Kararnamede MADDE 179 GEÇİCİ MADDE 32’’de şöyle deniliyor: “Bakanlık ve bağlı kuruluşlardaki Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı ve Merkez Valisi kadroları iptal edilmiştir. İptal edilen bu kadrolar kurumların kadro cetvellerinin ilgili bölümlerinden çıkarılmıştır. Bakanlıklarda bakan yardımcıları, bağlı kuruluşlarda başkanlar atanıp göreve başlayıncaya kadar mevcut müsteşarlar görevlerine devam ederler.

Valiler Kararnamesi Yolda

Valiler Kararnamesi ile ilgili flaş gelişme!


İl Valiler Kararnamesi’nde artık nefesler tutuldu. Atamalar, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle her an yayımlanabilir. Personel Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan taslak listenin, Cumhurbaşkanlığı’nın ilgili birimlerine ulaştığı ve karşılıklı değerlendirme yapıldığı öğrenildi. Kararnamenin bu gece ya da en kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. Başkan Erdoğan’ın İl valilerinin dosyalarını bizzat tek tek incelediği kaydediliyor.

SON TV’nin geçen hafta edindiği kulis bilgileri arasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından görevlendirilen bir bakan yardımcısı da valiler kararnamesinin hazırlanmasında görev aldığı da bulunuyordu. 

Personel Genel Müdürlüğü’nün Valiler Kararnamesi’ne ilişkin iki ay hummalı bir çalışma yürüttüğü ve yeni kararnamede durumu değerlendirilecek valiler için bazı kriterlerin belirlendiğini de belirtmişti.

Bu kriterler şunlar:

Güneydoğu’da görev yapan Valiler PKK Terör Örgütü ile mücadele de ne kadar başarı sağladı?
Bölgesinde PKK’ya katılım azaldı mı?
Hendek olaylarında terörden meydana gelen tahribat ve zararlar hızla giderildi mi?
Kayyumlar, şehirlerin alt yapı ve ulaşım ağlarını sorunsuz bir şekilde bitirdi mi?


Suriye ile komşu illerdeki Valiler’de ise;

Üstteki kriterlere ek olarak Mülteci Kampları yeterince denetlendi mi?
Kamplar Avrupa standartlarında mı?
Sınır hatlarında yasadışı kaçakçılık olayları azaltıldı mı?
Batı illerinde görev yapan Valilerin başarı kriterleri ise şöyle;

Fetullahçı Terör Örgütü ile etkin mücadele yapıldı mı?
Sosyal-Hukuk devleti normları çerçevesinde halkın sorunlarıyla yeterince ilgilenildi mi?
Devletin tüm birimleri ile sinerji sağlandı mı?
Şehirlerde terörle mücadele uygulamalarında ne kadar başarı sağlandı?
Personel Genel Müdürlüğü bu kriterleri göz önünde bulundurarak kararnameyi şekillendirdiği belirtiliyor.

 30 İL VALİSİ MÜLKİYE BAŞMÜFETTİŞİ OLUYOR

Daha önceki haberimizde 30 İl Valisi merkeze alınıyor demiştik. Ancak 9 Temmuz 2018’te 703 Nolu Kanun Hükmündeki Kararnamede MADDE 179 GEÇİCİ MADDE 32’’de şöyle deniliyor:

“Bakanlık ve bağlı kuruluşlardaki Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı ve Merkez Valisi kadroları iptal edilmiştir. İptal edilen bu kadrolar kurumların kadro cetvellerinin ilgili bölümlerinden çıkarılmıştır. Bakanlıklarda bakan yardımcıları, bağlı kuruluşlarda başkanlar atanıp göreve başlayıncaya kadar mevcut müsteşarlar görevlerine devam ederler.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273