banner277

Trabzon Eski Valisi Merhum İsmet Gürbüz Civelek'in Eşi Muğla Valisi Oldu

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Muğla'nın Yeni Valisi Esengül Civelek Oldu.

Trabzon Eski Valisi Merhum İsmet Gürbüz Civelek'in Eşi Muğla Valisi Oldu

 Trabzon Eski Valisi Merhum İsmet Gürbüz Civelek'in Eşi Muğla Valisi Oldu

Haber : Ömer Altıntaş   www.trabzonhaber24.com  

Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Muğla'nın Yeni Valisi Esengül Civelek Oldu. 
CİVELEK MUĞLA'YA ATANDI
Amir Çiçek'in yerine ise Kırklareli Valisi Esengül Civelek atandı. Vali Amir Çiçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen suikast timinin yakalanmasında operasyonları yakından takip edip yönlendirmişti.

Muğla'nın ikinci kadın valisi Esengül Civelek

2. KADIN VALİ
Muğla'da, 1991-1995 yıllarında Türkiye'nin ilk kadın valisi olarak görev yapan Lale Aytaman'dan sonra ikinci kadın vali olarak Esengül Civelek görev yapacak.  Muğla valiliğine Atanan Esengül Civelek Milas-Bodrum Havalimanında Eski Of Kaymakamı Şimdiki Milas Kaymakamı Eren Arslan ve Eşi Tarafından Çiçeklerle Karşılandı 

ESENGÜL CİVELEK KİMDİR ?
Eski Sürmene Kaymakamlığı ve Trabzon Valiliği yapan Merhum İsmet Gürbüz Civelek'in Eşi Olan Esengül Civelek ,1958'de Aydın'ın Nazilli ilçesinde doğdu. 1979 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. 1980 yılından sonra Maliye Bakanlığı'nın değişik kademelerinde görev alan Civelek, 2005-2010 tarihleri arasında Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür olarak görev yaptı. 2010-2011 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevinden sonra, 2011 yılında Yalova valisi ve ardından 2014 yılında da Kırklareli valisi olarak atandı. Civelek, evli ve iki çocuk annesi.
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 21:24
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273