banner277

Şırnak'tan Şehit Acısı Trabzon'un Yüreğine Düştü

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Şırnak'ta şehit düşen 3 askerimizden biri Trabzon Araklı ilçesi Taştepe Mah. Sinan Hamza olduğu öğrenildi.

Şırnak'tan Şehit Acısı Trabzon'un Yüreğine Düştü
 Şırnak'tan Şehit Acısı Trabzon'un Yüreğine Düştü 

Haber : www.trabzonhaber24.com  

Şırnak'ta şehit düşen 3 askerimizden biri Trabzon Araklı ilçesi Taştepe Mah. Sinan Hamza olduğu öğrenildi. 

TRABZONLU ŞEHİT HAMZA'NIN TERHİSİNE 16 GÜN KALMIŞTI

Şırnak'ın Uludere ilçesinde Milli Jandarma Komando Taburu'na bağlı üs bölgesine yemek götüren askeri araca terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Komando Çavuş Sinan Hamza'nın Samsun'un Terme ilçesinde yaşayan babaannesinin evinde yas var.

Hüseyin Mescit Mahallesi'nde ikamet eden şehidin babaannesi Medine Hamza'ya acı haberi Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Belediye Başkanı Şenol Kul ile askeri yetkililer verdi.

Çok sayıda kişinin başsağlığı dilemek amacıyla gittiği şehidin evine Türk bayrağı asıldı. Şehit haberini alan babaanne Hamza sinir krizi geçirdi.

ŞEHİT SİNAN HAMZA BABAANNESİ VE DEDESİNİN ÜZERİNE KAYITLI ÇIKTI 
Bu arada nüfus kayıtlarında, şehit Hamza'nın annesi olarak babaannesi, babası olarak da dedesinin yer aldığı öğrenildi. Ailenin ilk erkek çocuğu şehit Sinan Hamza'yı dede ve babaannesinin nüfusuna geçirdiği aktarıldı. Şehidin gerçek ailesinin Trabzon'un Araklı ilçesinde yaşayan İsmail ve Ayşe Hamza olduğu ve çiftin 6 çocuğu bulunduğu ifade edildi.

Öte yandan Şehit Hamza'nın terhisine 16 gün kaldığı kaydedildi.

ŞEHİT HAMZA ARAKLI'DA TÖRENLE TOPRAĞA VERİLECEK 

Şehidin naaşının babası ve annesinin yaşadığı Trabzon'un Araklı ilçesinde İkindi Namazına Müteakip Araklı Belediye Önündeki Eski Camide Kılınacak Cenaze Namazından sonra doğduğu Köy Taştepe'de Toprağa verilecek . 
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, 00:00
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273