Okullara siyaset karıştırılmamalı

AK Parti Ortahisar İlçe Başkan Yardımcısı Cihan Kayar, eğitim kurumlarının siyasetin uzağında tutulması gerektiğini söyleyerek “Eğitim kurumlarına siyasi parti temsilcilerinin girmesi, özellikle de öğrencilerimize seminer vermesi etik değildir. Siyaset, eğitim yuvalarımızın uzağında kalmalıdır.” dedi. +++

Okullara siyaset karıştırılmamalı

AK Parti Ortahisar İlçe Başkan Yardımcısı Cihan Kayar, Beşirli Borsa İstanbul Ortaokulu’nda öğrencilere seminer veren CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman’ı eleştirdi.
OKULLARDA SİYASET YAPMAK SUÇTUR
Kayar, ister kamu ister özel okul olsun tüm okullarda siyaset yapılmasının kanunen suç teşkil ettiğini söyleyerek “Bütün okullarda eğitim-öğretim faaliyetleri müfredata uygun olarak çocuklarımızın aydınlık geleceği için sürdürülür. Bu çerçevede Anayasamız ve 1739 Sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu’nda yapılacaklar ve yapılmayacaklar açıkça belirtilmiştir. Okulda siyaset yapılması bir suçtur, ülkemizdeki eğitim öğretim kurumunda siyaset yapılamaz, kurumlar siyasete alet edilemez. Aksi durumda karşımıza kanun çıkar.” dedi.
NEREDE DURACAĞINIZI BİLMELİSİNİZ
Siyasetin devamlılık isteyen bir uğraş olduğunu vurgulayan Kayar,  “siyaset alanına girdiğiniz andan itibaren nerede duracağın, nerede durmak gerektiğinizi bilmek zorundasınızdır. Nerede duracağınıza özen göstermediğiniz takdirde bunun neye ve nerelere varacağını da bilemezsiniz.” diye konuştu.
İlçe Başkan Yardımcısı Kayar, eğitim kurumlarına yapılan ziyaretleri ve kurumlarda yapılan çalışmaları dikkatle takip ettiklerini ifade ederek, sözü CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman’ın Beşirli Borsa İstanbul Ortaokulu’nda öğrencilere verdiği seminere getirdi. 
OKULLAR SİYASET ÜSTÜDÜR
Kayar, semineri veren CHP Ortahisar İlçe Başkanı Oyman’ın her ne kadar kendisini makine mühendisi olarak tanıtsa da siyasi kimliğinin kamuoyu tarafından bilindiğini söyleyerek “Kamu kurum ve kuruluşları özellikle de eğitim kurumları siyasetin içerisine çekilmemeli, özellikle eğitim ile siyaset geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim gördüğü kurum içerisinde yan yana getirilmemelidir. Eğitim yuvalarımız olan okullarımız siyasetin üstünde çok kıymetli ve müstesna kurumlardır. Bunu siyasete alet etmek her şeyden önce acizliktir.” ifadelerine yer verdi.


ETİK DEĞİLDİR
Siyasetin eğitim kurumlarının dışında kalması gerektiği açıklamada bulunanların Ortahisar’daki bir okulda seminer vermesinin oldukça manidar olduğunu kaydeden Kayar sözlerini şu şekilde tamamladı: “Eğitim kurumlarına siyasi parti temsilcilerinin girmesi, özellikle öğrencilerimize seminer vermesi etik değildir. Okulların siyasi meydanlara çevrilmesi toplumda ayrışmaya neden olur, bu hiç istenmeyen bir durumdur. 
DUYARLI OLMALIYIZ
Arkadaşlarımızı bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bu manada yapılan hataların bir an önce farkına varılacağına, düzeltilmesi için de adımların atılacağına inanıyoruz.”

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160