banner277

Nadir: Vakamız umutsuz vakadır…

Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkanvekili Erhan Nadir ve CHP’li Meclis üyesi Oktay Söğüt arasındaki tartışma devam ediyor.

Nadir: Vakamız umutsuz vakadır…

Nadir, “Uzman Kazıyıcı Silip Süpürücü” diyerek Söğüt hakkındaki ifadelerini sertleştirdi.

CHP’li Meclis üyesi Oktay Söğüt’e cevap veren AK Parti Grup Başkanvekili Nadir, “Sözümün başında belirteyim; vakamız umutsuz vakadır, okey’e 3’lü olmaktan öteye gitmez gidemez, metinde ondan ‘Uzman Kazıyıcı Silip Süpürücü’ olarak bahsedilecektir.
Vaktaki, vakamızın umutsuz olduğu neticesine vardık, muhataplık sınırımızı önceki açıklamamızda koyduk. Bunu öncelikle hatırlatmak isterim, esasında çok da meşgul etmemek gerektiğine inanmaktayım kıymetli halkımızı ve basın mensubu kardeşlerimizi ancak sözün havada kalmasını da arzu etmeyiz, hak helalliği talebimle başlamak isterim kısa açıklamama. Şöyle ki; basını ve kamuoyunu bilgilendirmeyi amaçladığımızı ifade ettiğimiz cevabi açıklamamızda, tabii ki Büyükşehir Belediyemiz teknik personelinden alınan bilgilerle uzman görüşüne yer verilmiş, iddia sahibi Uzman Kazıyıcı Silip Süpürücü’nün ileri sürdüğünün aksine “mühendislik kuralları”, teknik izahat ve ihale şartlarıyla harmanlayarak konuyu kendisi açısından da anlaşılır kılmaya çaba göstermiştik. Heyhat!  
Elimizdeki elim Uzman Kazıyıcı Silip Süpürücü vakamızda bir amnezi teşhisi koyacak kadar belirti olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. “Cadde boncuk boncuk sökülüyor.” iddiası bire bir kendine aitken bu ifadeyi bize hamleden; verdiği pozda, eliyle ayağıyla zemini kazıdığı ve parçaları topladığı tüm açıklığıyla ortadayken -malum büyükşehir belediye başkanları misali- tozun toprağın çılgınca kendisini alkışlamasını mı bekliyordu?
“Çok bildik bir kaplama olmadığını” bizzat beyanında belirterek kabullendiği cehaletine saygı duyarken ahkâm kesen vaziyetine ise henüz tıpta konulacak bir teşhis bulamadık; kendi haline bırakıyoruz yani…
Kendisinin hasta mı değil mi olduğuna karar verme mesleki yeterliliğine haiz değiliz ancak gücün karanlık tarafına hizmet ettiği kanaatimizi de ifade etmek isterim.
Şarkıda terennüm edildiği üzere “Eğim salkım söğüt eğil” diyerekten nice didiklemelerinin halkımız nezdinde bir karşılığı olmayan ve kazı koz anlayan Uzman Kazıyıcı Silip Süpürücümüze yok mudur çevresinden “Geçici Kabul”, “Agrega”, “Cila”, “Minimal”, “5 bin 600 metrekare”, “100’de 1”, “5+5 garanti”, “Cephe” ne demek, kendi ortaya attığı hususla ilgili neyin karşılığı demek, anlatacak olan. Yoksa bu kafayla ancak okeye 3’lü olur, döner de döner…” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273