banner277

İstanbul Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin Çayları Başkan Rahmi Üstün'den

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne 1 ton çay bağışladı.

İstanbul Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin Çayları Başkan Rahmi Üstün'den

 İstanbul Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin Çayları Başkan Rahmi Üstün'den
Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne 1 ton çay bağışladı.

İstanbul İl Sağlık Müdür  yardımcısı ve Bakırköy Kamu Hastaneleri Başkan yardımcısı da olan Sürmene’li Muhammet Doğan’nın isteğini kırmayan Sürmene Belediye başkanı ve aynı zaman da da SÜRÇAYSAN A.Ş ŞÖLEN ÇAY Sahibi olan Rahmi Üstün 1000 Kilo çayı Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne bağışladı.

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, çay bağışını hem kendi teslim etti hem de  hastaneyi ve hastaları da ziyaret etti.

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne 1 ton çay bağışladı. Başhekim Doç. Dr. Murat Erkıran (solda), Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün'e (sağda) teşekkür plaketi verdi.

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde   Başhekim Doç. Dr. Murat Erkıran ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerince karşılanan Başkan Rahmi Üstün, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sürmene  Belediye başkanlığının yanında çay üreticiliği yaptığını söyledi.

Kendisine hastanenin çay ihtiyacının olduğunu iletelidiğini söyleyen Başkan Rahmi Üstün” Bakırköy Kamu hastaneleri Başkan yardımcılığı da yapan Sürmen’li hemşerim Muhammet Doğan bu konuyu bana ilettiğinde büyük bir heyecan ve mutlulukla kabul ederek 1 ton çayı  hem de kendi ellerimle gelip hastane yetkililerine teslim ettim ettim.Bu çayın belki bedeli 30.000 Tl ama para bu konuda hiç önemli değil. Ayrıca böyle bir konuyu hemde ihtiyacı olan hastalar için olması paradan çok daha önemli konudur. İnşallah bu bir vesile olur ve diğer sanayici arkadaşlarımız da destek verirler. Sadece çay değil, insanların burada başka türlü ihtiyaçları da olabilir." dedi.

BAŞHEKİM MURAT ERKIRAN'DAN BAŞKAN ÜSTÜN'E TEŞEKKÜR 

Başhekim Doç. Dr. Murat Erkıran da psikiyatri, nöroloji, nöroşirorji ile çocuk ve ergen psikiyatrisi dallarında hizmet veren Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin  1333 yatak kapasiteli olduğunu söyledi.

Hastaların topluma temelli iyileştirilebilmeleri ve yetilerini yeniden kazanarak yaşamlarını sürdürebilmeleri için modern psikiyatri tedavilerinin yanı sıra rehabilitasyon yöntemlerinin tedavi sürecine katkı sağladığını dile getiren Başhekim Erkıran, şöyle konuştu "Hastane bünyesinde belli süreli tedavi ve iyileşme sonrası sosyal yaşamına devam eden hastaların haricinde, kimsesiz olduğu için uzun yıllardır yatarak tedavi gören psikiyatri hastaları da bulunmaktadır. Her bireyde olduğu gibi özellikle psikiyatrik rahatsızlığa sahip hastaların da karşılanması gereken temel ve sosyal gereksinimleri vardır. Gün içerisinde rutin yaşamlarını devam ettiren tükettikleri yiyecek, içecek, çay ve kahve gibi ihtiyaçlar. Bu hastalar açısından büyük önem taşımaktadır. Yatarak tedavi gördükleri süreçte günlük hayatta var olan alışkanlıklarını sürdürmek, tedavi sürecini olumlu etkilemektedir."

Başhekim Doç. Dr. Murat  Erkıran daha sonra Sürmene Belediye Başkanı ve Sürçaysan Aş - ŞÖLEN Çay fabrikası sahibi olan Rahmi Üstün'e teşekkür plaketi verdi.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273