banner277

'' Direnişten Dirilişe 15 Temmuz '' Resim ve Şiir Yarışması Ödülleri sahiplerini Buldu

Haber : Muzaffer Beşinci www.trabzonhaber24.com 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerine Trabzon’da devam ediyor.

'' Direnişten Dirilişe 15 Temmuz '' Resim ve Şiir Yarışması Ödülleri sahiplerini Buldu

 ''Direnişten Dirilişe 15 Temmuz '' Resim ve Şiir Yarışması Ödülleri sahiplerini Buldu 

Haber : Muzaffer Beşinci   www.trabzonhaber24.com 

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerine Trabzon’da devam ediyor. Bugün ilk olarak Çarşı Camisinde Cuma Namazı öncesi Mevlid-i Şerif okundu ve akabinde, okunan 1507 Hatm-i Şeriflerin duası yapıldı.  14 Temmuz 2017 Cuma 16:46 0 0 Çarşı Camisindeki programın ardından 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda (Meydan Parkı) Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Direnişten Dirilişe 15 Temmuz” konulu ulusal resim ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi ve 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi.   Büyükşehir Belediyesi Kanuni Mehteran Takımının konseri ile başlayan etkinliklerde Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, kamu kurumları ve STK’ların yetkilileri ile Trabzonlular hazır bulundu. YAVUZ: BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN  Burada katılımcılara seslenen Trabzon Valisi Yavuz, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimi karşısında Trabzon halkının tavrının takdire şayan olduğunu söyledi. 15 Temmuz 2016’ın yıldönümünde önemli etkinlikler düzenlediklerini kaydeden Yavuz, “Birlik ve beraberliğimiz her daim mevcut olsun, hiç bozulmasın, bu tür hadiseler tekrarlanmasın. İşte onun için bilinci arttırmak, hafızalara kazımak için bu tür etkinlikler önemli. Yoğun katılım gösteren Trabzon halkına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: İHANETLERİN  EN HANİNİ YAŞADIK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise konuşmasında 15 Temmuz 2016’daki ihanete dikkat çekti. O büyük ihanet karşısında Türk milletinin tarih yazdığını ifade eden Gümrükçüoğlu, “Yarın 15 Temmuz 2017. Vatana en hain ihaneti yapmaya teşebbüs eden ve milletimizin şahadete yürüyüşü karşısında yerle yeksan olan hain teşebbüsün yıldönümü. İstiklalin, kahramanlığın, şahadetin yıldönümü olması münasebetiyle kutlu olsun, mübarek olsun” dedi.


GÜMRÜKÇÜOĞLU: 15 TEMMUZLAR  BİR DAHA OLMAYACAK  

15 Temmuz’u unutturmayacaklarını ifade eden Gümrükçüoğlu, “15 Temmuz’da şahadete erişen 249 insanımızı rahmetle anarken en başta ailelerine yakınlarına aziz milletimize sabırlar temenni ederken 3 bini aşkın gazimize yine en kısa sürede sağlık ve sıhhatlerini temenni ediyoruz. Yarın saat 19.00’da Uzunsokak’taki Konak Camisinin önünden başlatacak olduğumuz İstiklal Yürüyüşü ile birlikte hürriyetimizin, demokrasimizin, vatanımızı muhafaza etmemizin meydanı olan 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda (Meydan Parkı) buluşmak üzere Trabzon halkını bir kez daha davet ediyorum. 15 Temmuz 2016’ların tekrar yaşatılamayacağını ama o geceyi unutmadığımızı ve unutturmayacağımızı bir kez daha bütün dünyaya haykırıyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.  Konuşmaların ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Direnişten Dirilişe 15 Temmuz” konulu ulusal resim ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi ve 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi.   Resim ve şiir yarışmasında her iki alanda birincilere 4’er bin TL, ikincilere 3’er bin TL, üçüncülere 2’şer bin TL ve mansiyon almaya hak kazanan üçer ayrı esere ise biner TL ödül verildi. 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda ziyarete açılan ve 16 Temmuz Pazar akşamına kadar gezilebilecek olan resim ve fotoğraf sergisinde; Anadolu Ajansı ve İhlâs Haber Ajansı’na ait 15 Temmuz’u (2016) anlatan fotoğraflar ile Tılsım Uluslararası Sanat Derneği’ne ait 15 Temmuz konulu yağlı boya tabloları ve Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği resim yarışmasında sergilenmeye değer görülen toplamda 180 eser sahneleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 17:47
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273