banner277

CHP heyeti TTSO’yu ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret ederek Başkan Erkut Çelebi ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

CHP heyeti TTSO’yu ziyaret etti

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sanayide yeşil dönüşüm için çaba sarf ettiklerini belirterek, “Mecliste özellikle güneş enerjisi ve yenilenebilir enerji kaynaklarının daha aktif ve yaygın kullanılması için uygun yasaların çıkarılması için çaba harcıyoruz. Sanayide ve ekonomide sürdürülebilirliği sağlamak için karbon salınımını azaltan yeşil mutabakat hükümlerine uygun üretim yapan tesislerin sayısı artırılmalıdır” dedi. Özel ayrıca parti olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili TTSO heyetine bilgi verdi.

ÇELEBİ: GÜNEŞ ENERJİSİ ÜRETİMİNİN ARTIRILMASINA DESTEK VERİLMELİDİR

TTSO Başkanı Erkut Çelebi de bir sanayici olarak alternatif enerjiye önem verdiğini ve bunun yaygınlaştırılması için çalıştığını belirterek, “Özellikle güneş enerjisi ülkemiz için önemli. Trabzon’daki sanayi tesislerinde güneş enerjisi kullanım oranı da hızla artıyor. Devletin güneş panellerinin kurulmasına destek vermesi ve güneş enerjisi üretiminin önünü açması, sanayide yeşil mutabakat hükümlerine uygun sürdürülebilir üretim için çok önemlidir. Bu konuda sanayiciler olarak tüm siyasilerden destek bekliyoruz” ifadesini kullandı. Çelebi de oda olarak yürüttükleri ve planladıkları projelerle ilgili konuk heyete bilgi verdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve beraberindekiler, TTSO Özel İpekyolu Müzesi’ni de ziyaret etti.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273