banner277

Başkan Rahmi Üstün ; Kaçkar Tv''nin Sorularını Cevaplandırdı

Haber: Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün KAÇKAR TV Bölge Müdürü Recep Güngör’ün konuğu oldu.

Başkan Rahmi Üstün ; Kaçkar Tv''nin Sorularını Cevaplandırdı

Başkan Rahmi Üstün ; Kaçkar Tv''nin Sorularını Cevaplandırdı

Haber: Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com   

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün KAÇKAR TV Bölge Müdürü Recep Güngör’ün konuğu oldu. Başkan Üstün Güngör’ün sorularını dobra dobra cevaplandırdı. 

KAÇKAR TV ; Sayın Üstün Adaymısınız 

Rahmi Üstün; Halkımızın Teveccühü elbette Adayım . Üstün Ak Parti Genel Merkezinin taktiri eğer tekrar bize görev verilirse Halkımıza Hizmet etmeye Projelerimizi hayata geçirmeye devam etmek istiyorum . 2014 Yılında seçildiğimiz zaman dışarıdan baktığımızla hayata geçirmemiz gereken çok farklılıklar vardı. 2 ay sürekli toplantı yaptık sonra acil olanlardan başladık. Sürmene Sanayi Merkezi değil,Turizm geriye kalıyor. Sürmene'de mevcut 22 Okulumuzun 20 sini Hayırsever vatandaşlarımız yapmış. 70'li yıllardan beri yapımları sürdüğü için miatlarını doldurmuş durumda . Göreve geldiğimizde ilk işimiz bu okulları yenilemek için harekete geçtik. İlk İşimiz Talep gelen Hasan Tahsin Kirali İlk Okulunu Yıkıp yeniden yapılması yönünde idi. Biz İlçe kaymakamımızla İstanbul'da hayır sever bulamayınca İçişleri Bakanımıza durumu aktardım Sayın Bakanımız Süleyman Soylu bir hafta sonra beni aradı okulu yıkın kaynağı buldum okulu yaptıracağız dedi. İlk o okulumuzu yıkıp yeniledik Sonra Sürmene Ticaret Lisesi ve Sürmene Ticaret Lisesini Yıkarak yenilemek için harekete geçtik şuan inşaatı devam ediyor. Sürmene'de şuan 8 İlçenin Engelli Öğrencileri Sürmene'de eğitimlerini görüyorlar. Sürmene'de Su Ürünleri Fakültesi,Kaptanlık ve Gemi İnşaatı Bölümleri,Abdullah Kanca MYO var. İlçemizde Yurt sorunumuz var . Fetö'cüler tarafından sakat sahte sakat raporu verilerek kapatılan Özcan Kırali Öğrenci Yurdunun yeniden incelenmesini istedim yeni yapılan inceleme sonunda Şehrin en sağlam binası olduğu ortaya çıkardık. Üstün şimdi uğraşıyoruz O Yurdu Kız Öğrenci Yurdu yapmak için çalışmalarımız devam etmekte. 

ÇAYKUR BAŞKA BİR BÖLGEYE KALKACAK

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün ,Sürmene'yi Eğitim şehri yapma konusunda yapmış olduğumuz mücadele devam ediyor. Sürmene'den Çaykur Çayfabrikasını şehir merkezinden çıkartarak o alana KTÜ'nün bir bölümünün getirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Çaykur'a arsa tahsis edip şehir merkezinden çıkartacağız aynı alana Üniversite ve Öğrenci Yurdu yapacağız. 

SÜRMENE YENİÇAM TERSANESİ ALANINA DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GELİYOR 

Başkan Üstün,Sürmene Yeniçam Tersanesinde işleri iyi gidiyor. Gemi yapan arkadaşların işleri çok iyidir. Ayrıca Gemi Sanayinin olduğu alan içerisindeki 65 Dönümlük boş bölümü Deniz Kuvvetli Komutanlığı istedi. Deniz KUvvetleri Komutanı Geldi inceledi 20 gün öncede tahsisi için evrakalrı istedi. Biz Sahil Güvenlik Komutanlığını istemiştik daha büyüğü Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karadeniz Donanması Çamburnu Gemi Sanayine geliyor. 

ÇAMBURNU YANGINI 

Çamburnu'nda örtü yangını meydana gelmişti. Bin Çam ağacı zarar görmüştü. Yanan 1000 Çam ağacı yerine Sürmene Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 35 Bin Ağaç Dikti. Sosyal Medya'da yangının bilinçli çıkartılmış olduğunu yayan arkadaşlarımız yalandan yaygara yaptılar. Yangın sonrası bölgede fotoğraf çekip yangındna sonra bak hemen tesisler yaptılar yanan alana diye yalanlar yaydılar sanki yangın sonrası yanan alanlarda Bina yapılmış gibi yalan ürettiler. Gerçeği ise yangından 1 Yıl önce Milli Parkların ihale ettiği ve Sürmeneli bir işadamı tarafından yapılan tesislerin inşaatı başlamıştı. Yangın çıkardılar katarlı işadamlarına sattılar bu alanı diye yalanlar ürettiler. 

SÜRMENE'DE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPTIK

Sürmene'de Öğretmen Evi ve Sosyal Tesis Yaptık, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yaptırıyoruz,Okulları yeniliyoruz,Sürmenespor'a bir halı saha bir Sentetik saha birde Çim saha Futbol sahası yaptırdık. Dokap'tan sağladığımız hibe Proje ile Soğuk Hava Deposu yaptırdık kiraya verdik. Hastane Üstünde heyelan oldu o bölgeye Fore kazıklarla sağlamlaştırdık. TOKİ Konutları önünde yol altında heyelan oluştu o bölgeyede Fore Kazıkla sağlamlaştırdık. 900 Km 'lik yolumuzun yaklaşık 500 Km'sini Beton ve asfalt yaptırdık. Sürmene'ye 7 İlçenin faydalanacağı İŞKUR Şube Müdürlüğü Açtırdık . Milli Parklar Şube Müdürlüğü açtırdık. Sağlık Ocağının Üst Katında Aile ve Sosyal Bakanlığının Müdürlüğünü açıyoruz. Sürmene İçerisini ve sahilini ışıklandırdık. Asayışı sağlamak adına Kamera Sistemini kurdurduk. Çocuk Oyun Parkları yaptık. Bulduğumuz boş alanlara Çocuk oyun parkları kurduk. Yürüyüş yolları yaptık. Sürmene Hükümet Konağımızı Bir Fakülteye Vereceğiz,Sürmene Belediyesini Müze yapıyoruz. ÇAYKUR Çay Fabrikasının yerine 33 Bin Metre Kare alana yeni Üniversite geliyor. 

DOĞALGAZ 12 AYDA SÜRMENE'DE YANACAK 

Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan ve Eski Enerji Bakanımz Berat Albayrak'ın girişimleri sonucu Sürmenemizde Doğal Gaz'a kavuştu. 12 Ay'da kazma vurduğumuz Doğal Gaz çalışmalarımız sonunda önümüzdeki ay içerisinde inşallah Sürmene Halkı Doğal Gaz kullanımızna başlayacak.

  SÜRMENE ŞEHİR MERKEZİNE YÜZ YILLIK PROJE 

700 Araçlık Otoparkı olan yeni Belediye Binası ile Hükümet Konağı Projemizde sona geldik. Sürmene Merkezinde 6 Bin Metre Kare  Orman işletme ve Emniyet müdürlüğünü yeni Adliye Binası yanında yaptığımız istimlak alanında yer verdik İnşaatları o alanda yapacağız. Şehir Merkezindeki Emniyet Müdürlüğü,Orman İşletme Müdürlüğü ve arkasındaki Top sahasını kamulaştırıp o alanda yeni Belediye Binası ve Hükümet Konağı ve 700 Araçlık Otopark yapacağız. 

SÜRMENE TURİZM VE EĞİTİM ŞEHRİ

Sürmene Turizm kenti,Sürmene'de tarihi yapılar ,Kilise kalıntıları var,Sürmene'de Turistlerin kalabileceği yer konusunda sıkıntılarımız var. Zarha Dağında bir otelimiz var. Sürmene Belediyesine ait olan ve Otel Yapılması için Şartnamesinede koyulup İhale ile satılan Arsamız vardı onu ihale ettik şehrimize bu arsa üzerinde İşadamımız 4 yıldızlı 200 kişilik bir otel yapacak. 

SÜRMENE'DE ALT YAPI

Sürmene merkezde alt yapı sorunu yok Önceki Belediye Başkanımız Cemal Aksoy sağ olsun o sorunu halletmiş. Çamburnu ve Yeniay Bölgesi için yeni Alt Yapı Projesi yapılacak. 

ENGELLİLERE SAHİP ÇIKIYORUZ

250 Engelli öğrencimiz spor yapsın diye Spor salonunda boş bir kısmı değerlendirdik engelli vatandaşlarımıza spor merkezi yaptık. Göreve geldiğimi,z ilk yıl Almanya'dan bize bir hayırsever vatandaşımız 1 TIR Engelli araçları getirdi. bizde engelli vatandaşlarımıza dağıttık. Sadece Sürmene ilçesine değil diğer ilçelerimizede engelli aracı dağıttık. Engelli araçlarını bizlere kazandıran Hayır sever vatandaşalrımıza teşekkür ederim . Vatandaşlarımızdan tek bir isteğim var yapılan hizmetlere sahip çıkmalarını istiyorum. Muratlı Mahallemizde,Balıklı Mahallesinde ve Orta Mahalledeki Engelli Okullarımızla yaklaşık 250 Öğrencimize hizmet vermekteyiz. Balıklı Mahallesindeki Engelli Ana Okulu 7 İlçeye hizmet vermekte . Bütün bu okulları Hayır sever vatandaşlarımız tarafından yaptırdık sağ olsun var olsunlar hepsine teşekkür ediyoruzm . 

YAŞANILACAK İLÇE SÜRMENE

Başkan Üstün son sözünde ise Sürmene Türkiye'nin en yaşanılabilir ilçesidir. Doğası ile çevresi ile Denizi ile ,Yaylası ile Suyu ile yaşanılacak yer Sürmene'dir. Başkan Üstün Yapılan hizmetleri gelecek nesillere aktarmak için yapılan hizmetlere sahip çıkılmasını ve korunmasını istiyorum .Teşekkür ederim . 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 11:19
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273