BAŞKAN GENÇ TABİPLERİN 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLADI

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 14 Mart Tıp Bayramı'nda doktorları ve sağlık çalışanlarını unutmadı. 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Tabipler Odası'nı ziyaret eden başkan Genç başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. .

BAŞKAN GENÇ TABİPLERİN 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLADI
AHMET METİN GENÇ TABİPLER ODASINA GİTTİ 14 MART TIP BAYRAMINI TEBRİK ETTİ

Haber : Ömer Altıntaş  / Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com  


Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av.Ahmet Metin Genç, 14 Mart Tıp Bayramı'nda doktorları ve sağlık çalışanlarını unutmadı. 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Tabipler Odası'nı ziyaret eden başkan Genç başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. .

Sağlık çalışanlarının ulvi bir görev üstlendiğini kaydeden başkan Genç "İnsan sağlığının korunması, sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması adına her koşulda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabanın değeri ölçüsüzdür. Hiç şüphesiz insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük fedakarlıklarla yerine getiren, en güç koşullarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında özveriyle çalışan başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza minnet ve şükran borcumuz vardır. Canımızı emanet ettiğimiz, sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren sağlık çalışanlarının hayatımızdaki yeri yadsınamaz. Onlar bizim başımızın tacıdır" dedi.

"SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET CEZASIZ KALMAYACAK"

14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile ziyaret ettiği Doktorlar Başkan Genç'e Şehrin kışın hava Kirliliği hakkında soru yönettiler Başkan bu bizim kucağımızda bulduğumuz bir sorun 2017 Yılında inşallah Şehirde her yere doğalgaz ulaştıracağız ve kirlilikte kalmayacak dedi. 

BAŞKAN GENÇ ; ÇİMENTO FABRİKASI EN YAKIN ZAMANDA KALKACAK 

Ortahisar Belediye Başkanı Genç Çimento Fabrikasında sona doğru gidiyoruz en yakın zamanda Çimento Fabrikası Şehirden kaldırılacak yakında O Alanda Trabzon'un gülen yüzü olacak o ucube bu şehirden kalkacak dedi.

Zaman zaman sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının yaşanmasının üzüntü verici bir durum olduğunu da dile getiren başkan Genç "Şiddetin kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Doktorlarımıza ve diğer sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddeti bu vesile ile kınıyorum. Bu şiddet eylemleri artık cezasız kalmayacaktır. Şu anda mecliste görüşülmekte olan İç Güvenlik Reformu Paketi'nde sağlık çalışanlarına yönelik herhangi bir şiddeti gerçekleştiren fail hakkında gözaltı uygulamasına yer verilmiştir. Bu önemli bir düzenlemedir. Bir daha sağlık çalışanlarımıza karşı şiddet olaylarının meydana gelmemesini umuyor, sağlıklı bir toplum temennisiyle gece gündüz demeden fedakarca sağlık hizmeti sunan tüm doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Trabzon Tabipler Odası Başkanı Dr. Ahmet Rıza Güner de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken "Başkanımızın ziyaretleri bizleri gerçekten duygulandırdı. Bu anlamlı ziyaretleri ile bizleri onurlandırdığı için çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2015, 22:16
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160