banner277

Son Dakika: Bakan Albayrak'tan AB'ye mesaj

Son dakika haberi... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "İyi niyetle hareket eden ve diplomasiyi savunan politikacılar AB ile olan ilişkilerde Türk halkının güvenini güçlendirecektir." dedi ve Almanya Ekonomi Bakanı'nın ABD yaptırımları sonrası Türkiye'ye verdiği destek nedeniyle memnuniyetini belirtti.

Son Dakika: Bakan Albayrak'tan AB'ye mesaj

Bakan Berat Albayrak, dün Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier'in Türkiye'ye verdiği destekle ilgili Twitter üzerinden bir mesaj yayımladı.

Bakan Albayrak, ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı yaptırımlardan dolayı Altmaier'in söylemlerini memnuniyetle karşıladığını belirtirken, "iyi niyetle hareket eden ve diplomasiyi savunan politikacıların AB ve Almanya ile olan ilişkilerde Türk halkının güvenini güçlendireceğini" belirtti.

Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, Washington yönetiminin diğer ülkelere ticaret kuralları dikte edemeyeceğini söylemiş ve NATO üyesi olan ve 80 milyonluk nüfusa sahip bir Türkiye ile ekonomik ilişkileri ilerletmek istediklerini ifade ederek, "Türkiye, Avrupa'da güvenlik ve güvenilirlik anlamına geliyor. Göçle ilgili konularda Ankara ile çok iyi bir şekilde çalışıyoruz" diye konuşmuştu

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273