banner277

Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali başladı

Bolu'nun Mengen ilçesinde bu yıl 33'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali" başladı. Mengen Belediyesi ile Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu, Aşçılık Okulu Mezunlar...

Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali başladı

Bolu'nun Mengen ilçesinde bu yıl 33'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali" başladı.

Mengen Belediyesi ile Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu, Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği, Mengen Aşçılar Federasyonu ve Türkiye Aşçılar Federasyonu tarafından gerçekleştirilen festivalin açılışı dolayısıyla tüm aşçıların katılımıyla kortej yürüyüşü yapıldı.

İlçe girişinde yapılan Aşçılar Köprüsü'nde bando eşliğinde başlayan yürüyüş, etkinlik alanına kadar devam etti.

Festivale CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit TORUN, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Vali Yardımcısı Hakkı Loloğlu, Mengen Kaymakamı Hasan Günaydın, Bolu Belediye Başkan Vekili Emine Davarcıoğlu, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Siyasi ve Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, aşçılar ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan konuşmalarının ardından festival alanında bulunan stantların açılışına geçildi.

Festival kapsamında alana getirilen dev tencere içinde 1,5 tonluk keşli erişte yemeği yapılarak vatandaşlara ikram edildi.

Yarın sabah vatandaşlarla yapılacak kahvaltı, Uluslararası Aşçılık Kupası Yarışları ve konserlerin ardından festival sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 17:54
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273