ÇAYKUR 3.500 İŞÇİYİ NE ZAMAN İŞE ALACAK

ÇAYKUR kendisine gerekli olan işçi profilini İŞKUR’a ilettiğini belirten Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, “ÇAYKUR, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’a gerekli talebini iletti. Bu talepte alacağı işçilerin çay yükleme işindi çalıştırılacağı, işe gireceklerin 40 yaşından büyük olmaması, erkek olması çünkü bayanların gece çalışamayacağından ve de alım yapılacak bölgede ikamet etmesi gibi koşullarını sundu.

ÇAYKUR 3.500 İŞÇİYİ NE ZAMAN İŞE ALACAK
ÇAYKUR 3.500 KİŞİYİ NE ZAMAN İŞE ALACAK 

Haber : Ömer Altıntaş   www.trabzonhaber24.com 

ÇAYKUR kendisine gerekli olan işçi profilini İŞKUR’a ilettiğini belirten Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, “ÇAYKUR, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’a gerekli talebini iletti. Bu talepte alacağı işçilerin çay yükleme işindi çalıştırılacağı, işe gireceklerin 40 yaşından büyük olmaması, erkek olması çünkü bayanların gece çalışamayacağından ve de alım yapılacak bölgede ikamet etmesi gibi koşullarını sundu. Bu koşulları İŞKUR kendi mevzuatı ile uygun olmadığından bu kurumumuz bir yönetmelik değişikliğine gitti. Yönetmeliğin Bakanlar Kurulu’ndan geçmesi gerekiyor. Bu mevzuatın bugün yarın kuruldan geçmesini bekliyoruz. Bu yönetmelik yayınlandı an İŞKUR ilana çıkacak ve işçi alımları İŞKUR tarafından yapılacak.

ALIMLAR SEÇİM SONRASINA KALMAYACAK

ÇAYKUR’a işçilerin seçimden sonra alınacağı dedikodularının kendisine sorulması üzerine Karal, “Böyle bir şey yok. Bu çay sezonu başlamadan 3 bin 500 kişi iş başı yapacak. Bunun altını tekrar çiziyorum alınacak olan işçilerin büyük bölümü yükleme boşaltma işinde çalışacaklar. Başvuracak kişilerin bunları göz önünde bulundurak başvuru yapmalarını önemle rica ediyoruz. Ziraat Mühendisi ve Çay Eksperliği bölümü mezunları ise vardiya amirliği, çay eksperliği gibi işlerde görev alacaklar. Ayrıca KPSS üzerinden alınacak kişiler ise memur kapsamında alınacak. Bunların bu 3 bin 500 alımla ilgisi yok” diye konuştu
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 17:44
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160