Ünal Karaman İmzayı Attı

Bordo-mavili kulüpte bayramlaşma töreni bugün saat 15.00'te Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Öncesinde ise teknik direktör Ünal Karaman ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Ünal Karaman İmzayı Attı
banner232

Ünal Karaman İmzayı Attı

Bordo-mavili kulüpte bayramlaşma töreni bugün saat 15.00'te Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Öncesinde ise teknik direktör Ünal Karaman ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Trabzonspor’da geçtiğimiz sezon başında göreve gelen teknik direktör Ünal Karaman ile yola devam etme kararı aldı. Deneyimli teknik adamla 2 yıl daha sözleşme uzatan Bordo Mavililer imza töreni düzenledi. 
Düzenlenen törene Karaman’ın yanı sıra Başkan Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi. 

Ünal Karaman İmzayı Attı 

 
AĞAOĞLU: SABAH 06:00'A KADAR MUKAYESE ETTİK
Törende konuşan Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu “sevgili hocamızla ilk konuştuğumuz zaman sadece başlangıçtır yönetime geldiğimiz zaman uzun bir süreçten geçeğimizi ifade etmiştik. Yeniden yapılanma altyapıya önem veren altyapıdan yetiştiridğin futbolcuları ilkleri benimsemiş bir kadro oluşumu ile ileriye taşımak için  hocamızla çalışmaya başlamıştık.  İlerleyen süreç içerisinde sevgili hocamızla teknik direktörlüğün ötesinde yük ve sorumluluk yüklendiğinin farkındaydık çoğu zaman hem yönetim kurulu arkadaşlarımız, hocalarımız personellerimiz asli görevlerimizin dışında pek çok şeyle uğramak zorunda kaldık.
Kendi adıma konuşayım çok önemli bir dönem kulübe başkan olarak mı tahsildar olarak mı hizmet ettim. 2. biraz daha doğru herkesin biraz daha fedakârlık yapması gerekiyordu. Hocamıza teşekkür ediyorum en zor olanı Türkiye'de teknik direktörlüktür hele ki Trabzonspor’da çok daha farklıdır hepiniz biliyorsunuz. hem teknik heyet hem oyuncalarımız sonrası için biraz daha önümüz temiz biraz daha umutlu önümüzü sürerek umutla kafamızdaki düşünceleri hem de kulübün idari yapısını sahaya yansıtacağımızı düşünüyorum. Hocamızla uzun sürdür biraz 1-2 aydır kadro yapılanmasını altyapıyı profesyonel kadroyu nasıl şekillendireceğimizi ramazanda sabah 6 ya kadar münazara ettik. Burada bütün arzumuz camianın gurur duyulacağı beğeni ile izleyeceeği profesyonel bir kadro oluşturup devamlılığını sağlamak' dedi. 
AĞAOĞLU: AYAKTA KALMASI İMKANSIZDIR
Ağaoğlu: Allah mahcup etmez inşallah hocamız güvendiğiniz inandığımız sağlam karakterli yönetimi işini kolaylaştıran ve özveri ile hizmet eden bir insan. Trabzonspor'a gönül vermiş insanların Trabzonspor'a hizmet etmek elinden gelen gayreti için mücadele eden insanlar var. Bu kadar ağır sıkıntıları yaşayan bir kulübün ayakta kalması imkânsızıdır. Huzurlarınızda kendisine 2 yıllık sözleşme nizamladığı için teşekkür ediyorum yönetim adına kendisine teşekkür ediyor ve arkasındayız diyorum. Hocamızla birlikte yan yanayız. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah yardımcımız olsun" diye konuştu. 
KARAMAN: ONLAR OLMAZSA BİZ OLMAYIZ
Ünal Karaman: hepinize iyi bayramlar diliyorum sene boyunca bu oda içerisinde ama sevinci paylaştık ama hüzünü paylaştık. Derslik olarak geçti burası klasikleşmenin ötesinde Trabzon farklı bir şehir her şeyiyle farklı bir şehir dokusunu bozma adına ısrarcı olmazsa. başkanım çok güzel şeyler söyledi bize destek veren en az yönetim kurulu kadar değerli hizmetleri olan çalışanlarımıza emekçilerimize teşekkür ediyorum. Onlar olmazsa biz olmayız. Profesyonel yaşantımızı hayat standartlarımızı gerçekleştirmek üzere hep önümüzü açtılar. Tüm ekibim adına başkanım yönetim kurulum adına sizlere teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

 
İSTANBUL TAKIMLARININ TEKLİFİ 25 BİN LİRAYDI
Karaman, "Kendimizi hesaba çekme konusunda sıkıntı yaşıyoruz. bazen erken davranıp acele edebiliriz. Siz elbette çok önemlisiniz siz başka şehrin basın mensubu gibi olamazsınız. Tuttuğunuz 2. bir takımın olduğunu düşünmüyorum Trabzonspor'u en az bizler kadar kollamalısınız. bordo mavi kravatla sokakta gezen kişilersiniz. kendi çocuğunuz gibi korumalısınız. şurada ne yazıldığını bilmiyorum. Özel bir isteğim oldu onu da başkana söylerim. Bu insanların yüzünü güldürmek kendimden farklı bir davranış beklemem, gücümüz nereye yetiyorsa zaman zaman siz önümüze koyabilirsiniz. Geçmişte ne yaşadığımızı gelirsiniz ifade ederim. 20-30 yıldır gala tanımadıysanız hal ifade edeceğimiz bir şey olamaz. Zorluklar yaşadık o zorluklar imkân verdi. Biz hiçbir zaman sunulmuş kaza tüyü yataklarla mükemmel ortamlarla imkanlarla bir şey sunulmadı. Geçmişte yaşadıklarıma bir de önümüzdekilere baktım sporculuk duruşundan asla taviz vermeyen bir oyuncu grubumuz vardı. Evet öğrenecekler ve öğrenmeye devam edecekler. Dün dünde kalıyor ve kendinizi tazelemeniz gerekiyor. Saha içerisinde mücadele eden taraftar gurubu olduğu sürece en iyi şekilde temsil etmeye gayret edeceğiz. Biraz daha empati yaparak bakmanızı rica ediyorum. Geçen seneyi ben tesiste geçirdim. 7 24 tesiste geçirdim nadiren tesisten dışarı çıktım bundan rahatsızlık duyuyor muyum asla duymuyorum. Bundan enerji alan ve çalışan insanım burada imza töreni yapıyoruz bakıldığı anda profesyonel sözleşmedir. Burada yönetici arkadaşlarımıza misafir olduğum dönemde 10 bine atarken İstanbul takımlarının teklifi 25 bin liraydı. Bugün burada konuşuyorum yarın burada bir bakışımız belki buradan tüm eşyayı yükleyip gitmeme neden olur. Samimi duruşu gösterdiğimiz süre içerisinde aşarız, aşamayacağımız bir şey yok. Kadro derinliğimiz nereye kadar
SAMİMİYET İMZASI
Başkanımızın ne çektiğini çok iyi biliyorum bizler farklı mıyız buradaki çalışanlar nasıl farklı düşünebilir. profesyonel imza olarak görmeyin. Samimiyet imzası olarak görün siz neyseniz biz de o..
KADRODA DÜŞÜNÜLMEYEN İSİMLER VAR  MI?
Kadroda düşünülmeyen oyuncular olup olmadığı sorusuna Karaman, "Geçen senden beri hizmet eden arkadaşlarımız var. Her oyuncu bizim için çok değerli bunun içerisinde üzülerek gönderdiğimiz oyuncular da dahil. Tüm gayretimiz onları kazanmak içindir. Zaman zaman antrenmana alırız orada eğitimlerini yaparlar. Hiç kimsenin beklemediği anda alırız eğitime devam ederler. Profesyonel yapılmamış olanlar var, profesyonel olanlar var. Bununla ilgili yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımızla fikir paylaşımı yapıyoruz. Camia olarak neye hazırsanız o da size hazırdır. Saha içerisindeki duruşumuzla mücadele enetmeyeceğimiz anlamına gelmez. Geçen seneyi yeterli görüp bir yanılgı içine düşersek handikapla başlamış oluruz. Tavır ve davranışlar gelişerek devam edecek. Trabzonspor sevdalıları olarak direkler, hocanın değişiklikleri olmasaydı gibi sözleri dediğin anda başladığımız noktaya geri döneriz. Söyle bir hedef olmalı. Doğru bir kadro mühendisliği başkanımızı zor durumda bırakmayacak ailemizin bir bireyi olmayı hak edecek. İnsan dediğimiz oyuncuları kadromuza katmak hedefimiz. Bu kadar profesyonel oyuncudan en çok bir şekilde üzerindeki külü alıp altındaki közü çıkaracağımız oyuncu varsa onlarla ilgili bir planlama içinde olmalıyız" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 17:37
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273