banner164

Trabzonspor 50.Yılında İlk Atatürk'ün Huzuruna Çıktı

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Trabzonspor 50.Yıl Kutlamalarına Atatürk Anıtına Çelenk Koyarak Başladı.

Trabzonspor 50.Yılında İlk Atatürk'ün Huzuruna Çıktı
banner264
Trabzonspor 50.Yılında İlk Atatürk'ün Huzuruna Çıktı 


Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  

Trabzon Ortahisar Meydan Parkında Düzenlenen Törene, Trabzonspor yönetim kurulunu temsilen Asbaşkan Dr.Ahmet Çubukçu, Eski Başkanlardan Celal Ataman, Trabzonspor yönetim kurulu üyeleri Okan Alemdaroğlu, Özer Bayraktar, Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Av.Ali Sürmen ile diğer kurulların başkanları ve taraftarlar katıldı. 

Atatürk Alanında ki çelenk koyma töreninde ilk olarak Trabzonspor Asbaşkanı Dr.Ahmet Çubukçu konuştu. "Bugün yarım asırlık bir çınarın gölgesi altındayız. 2 Ağustos 1967 günü, kentimizin amatör kulüpleri Trabzon'u profesyonel liglerde temsil edebilmek için birleşmeye 'Evet' dediler. Trabzonspor, uzun uğraşlar sonucu kuruldu. Kulübümüz bu kendin futbol sevdalısı gençlerinin; yani bizim babalarımızın, amcalarımızın, dedelerimizin elinde büyüdü. Ve onların gösterdikleri azim ve mücadele ile kısa sürede Trabzon'un ismini sadece Türkiye'ye değil; tüm dünyaya duyurdu. Trabzonspor Anadolu İhtilali'nin sahibidir. Şampiyonluk meşalesini Anadolu'ya ilk getirendir.

“Trabzonspor Anadolu ihtilalinin sahibidir”

Asbaşkanımız Ahmet Çubukçu, bordo mavili kulübün yeniden tarih yazmaya ve efsane olmaya hazırlandığını söyledi, “Şimdi geçmişinden güç alan bu kulüp, taraftarlarının da desteğiyle geleceğe yürüyor” dedi. Çubukçu, gurur ve zafer dolu bir tarihin 50’nci yılında olduklarını belirterek, şunları söyledi: “Bugün yarım asırlık bir çınarın gölgesi altındayız. 2 Ağustos 1967 günü, kentimizin amatör kulüpleri Trabzon’u profesyonel liglerde temsil edebilmek için birleşmeye ‘Evet’ dediler. Trabzonspor, uzun uğraşlar sonucu kuruldu. Kulübümüz bu kendin futbol sevdalısı gençlerinin; yani bizim babalarımızın, amcalarımızın, dedelerimizin elinde büyüdü. Ve onların gösterdikleri azim ve mücadele ile kısa sürede Trabzon’un ismini sadece Türkiye’ye değil; tüm dünyaya duyurdu. Trabzonspor Anadolu İhtilali’nin sahibidir. Şampiyonluk meşalesini Anadolu’ya ilk getirendir.”

“Yeniden tarih yazmaya hazırlanıyoruz”

Trabzonspor’un geleceğe yürüdüğünü ifade eden Çubukçu, “Şimdi geçmişinden güç alan bu kulüp, taraftarlarının da desteğiyle geleceğe yürüyor. Yeni yuvamızda yeniden tarih yazmaya, efsane olmaya hazırlanıyor. Karedeniz Fırtınası yarım asırlık mazisiyle 50’nci yaşını kutluyor. Bizler bu anlamlı günde, Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak görev başında olmaktan ve daha da önemlisi böyle büyük bir camianın parçası olmaktan ötürü büyük onur duyuyoruz. Sizlerle yaşayacağımız ve Trabzonspor’u beraber taşıyacağımız nice 50 yıllarımız olsun” diyerek açıklamalarını noktaladı. Daha sonra ise Atatürk Anıtı’nın önünde günün hatırasına toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Ardından Sülüklü Mezarlığı’nda kurucu üyelerimizden Rıfat Dedeoğlu’nun mezarı başında dua okundu.
Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 14:15
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner160

banner233

banner234