banner277

Kevin Constant listeye alındı !

Trabzonspor son anda yaptığı operasyonla Kevin Constant'ı UEFA listesine ekledi.

Kevin Constant listeye alındı !

Bordo Mavili Kulübün kontenjan sorunu nedeniyle lisansı TFF tarafından tescil ettirilemeyen Constant'ın sorunu çözülünce bu oyuncu UEFA kadrosuna dahil edildi.

UEFA kurallarına göre ön eleme ve play-off turlarında yeni tescil ettirilen oyuncular son ana kadar listeye eklenebiliyor.

Bu gelişme Halilhodziç ve teknik heyetin moralini düzeltti.

Trabzonspor kulübü ise konuyla iligli bir açıklama yaptı;

Resmi siteden yayınlanan açıklamada, ''18.08.2014 tarihi itibarı ile oyuncumuz Souleman Bamba’nın sözleşmesi karşılıklı olarak fesih edilerek, fesih işlemlerinin tescil edilmesi ve oyuncunun yabancı kontenjanımızdan düşürülmesi için gerekli başvuru Türkiye Futbol Federasyonu’na yapılmıştır.

Akabinde Kevin Constant’ın tescilini sağlayabilmek için, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan, futbolcunun Uluslararası Transfer Sertifikası’nın talep edilmesi istenmiş ve oyuncunun tescil işlemlerinin tamamlanabilmesi için başvuruda bulunulmuştur.

Ayrıca teknik ekibimizin, yabancı oyuncumuz Florent Malouda konusunda, UEFA Avrupa Ligi kadrosundan çıkarılması yönündeki talebi, bize UEFA Avrupa Ligi 2012-2015 Dönemi Talimatı’nın 18.14 maddesindeki hakkın kullanılabilmesi kapısını açmıştır.

Bu gelişme üzerine kulübümüz, tescil işlemleri tamamlanan Kevin Constant’ın UEFA Avrupa Ligi listesine dahil edilmesi ve yarın oynanacak FK Rostov maçında oynayabilmesi konusunda girişimler başlatılmıştır.

Akşam saatlerinde Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA’dan gelen onay doğrultusunda yarın oynanacak FK Rostov maçında Kevin Constant da takım kadrosundaki yerine almıştır.'' denildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2014, 01:05
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273