banner277

Gökhan Saral resti çekti !

Saral, 9-17 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılacak Olağanüstü Genel Kurul’un ardından belirlenecek yeni yönetimde görev almayacağını açıkladı.

Gökhan Saral resti çekti !

Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü 2. Başkanı Gökhan Saral, 9-17 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılacak Olağanüstü Genel Kurul’un ardından belirlenecek yeni yönetimde görev almayacağını açıkladı.

Konuyla ilgili bugün yazılı bir açıklama yapan Saral “Bordo-mavili camia ve spor kamuoyunun hatırlayacağı üzere, Trabzonspor’umuzun 25-26 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu’nda, Sayın Muharrem Usta ile birlikte kulüp yönetimine talip olduk ancak seçimi 75 oy farkla kaybettik. Seçim sonrasında, kaybeden ekiplerin alışıldık tavrıyla hemen muhalefete başlayıp yönetimi eleştirme kolaycılığını tercih etmedik, kendimize yakışır bir şekilde, Trabzonspor’a her koşulda hizmet sorumluluğu ve bilinciyle hareket ederek, Sayın Muharrem Usta’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Medical Park Hastaneleri’nin sponsorluğunda Trabzonspor Basketbol Kulübü’nün yönetimini üstlendik.

Göreve başladığımız günden itibaren, başta sponsoru Muharrem Usta olmak üzere, Başkanımız Sayın Abiş Hopikoğlu ve yönetici arkadaşlarımızla birlikte maddi-manevi her türlü fedakârlığı göstererek büyük bir özveriyle çalıştık. Trabzonspor Başkanı Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetiminin maddi-manevi hiçbir desteğini görmememize rağmen takımımız, Beko Basketbol Ligi’ni 9. sırada tamamlamış, ligde elde ettiği 13 galibiyetle kulüp tarihinin galibiyet rekorunu kırmış ve yine tarihinde ilk kez Euro Challenge Cup’ta mücadele etmeye hak kazanmıştır.

Trabzonspor Medical Park Basketbol’un 2. Başkanı olarak bu zorlu süreçte, kulübümüzün menfaatleri için her türlü baskıyı göğüsledim, dik duruşumdan asla taviz vermedim. Bazı yönetici arkadaşlarımızın istifa ettiği ve kötü sonuçların alındığı çalkantılı günlerde, bizlere istifa çağrısı yapanlara kulak asmadım, fırtınadan korkup gemiyi terk edenlerden de olmadım. Trabzonspor yönetiminin yaptığı onlarca yanlışa, sırf kulübümüzün zarar görmemesi adına sessiz kaldım.

Fakat göreve geldiği günden bu yana sürekli gerilim üreten, seçim öncesi ve sonrasındaki hiçbir taahhüdünü yerine getirmeyen ve başarı sağlayamayan Sayın Hacıosmanoğlu ve yönetiminin Trabzonspor’a verdiği zarar, tahammül sınırlarını aşmış ve artık sessiz kalınamayacak bir boyuta ulaşmıştır. Hem kulüpte görev alıp hem de yönetimi eleştirmeyi uygun görmediğim için, Trabzonspor Medical Park’ın 9 ve 17 Ağustos tarihlerinde gerçekleştireceği Olağanüstü Genel Kurul’un ardından belirlenecek yeni yönetimde görev almayacağımı Trabzonspor’un büyük camiası ve kamuoyunun bilgisine sunarım” ifadelerini kullandı.

Saral, Bordo Mavili kulübe hizmet noktasında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bir nefer gibi çalışacağını, maddi ve manevi hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2014, 10:25
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273