banner277

Eski Asbaşkan Hacısalihoğlu'ndan çağrı !

Samsunspor taraftarının TS Club mağazasını taşlaması sonucu Trabzonspor eski Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu açıklama yaptı.

Eski Asbaşkan Hacısalihoğlu'ndan çağrı !

Trabzonspor eski Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu Samsun'da Trabzonpor’a ait olan TS Club mağazasının bazı Samsunsporlu taraftarlar tarafından taşlanması ve camlarının kırılması ile ilgili kendi sosyal medya hesabından olaylarla ilgili paylaşım yaptı.

Eski Asbaşkan Hacısalihoğlu İki kentin valileri, kulüp başkanları ve Belediye başkanlarına bu kini bitirme çağrısında bulundu.

İŞTE HACISALİHOĞLUNUN KENDİ HESABINDAN PAYLAŞTIKLARI

"Bir iş seyahati nedeniyle Juventus-Trabzonspor maçının oynandığı saatlerde samsunda idim. Meydanda Belediyesinin kurduğu dev ekrandan bir süre Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Samsunspor maçını seyrettik.Samsunspor’un 0-1 galip olmasına sevinip,Trabzon’da niçin böyle büyük ekrandan Trabzonspor maçlarının halka seyrettirilmediğini tartıştık. Akşam yemeği ve Ttrabzonsporumuzun maçını seyretmek için ,başkanı da Trabzonlu  Sefa Kulaksızoglu olan,nefis yemekleri ile tanılan Samsun şehir kulübünü tercih ettik. Büyük ekrandan önce Samsun maçının ilk yarısını,ardından Juventus maçını seyrettik.

Zaten iyi futbol,şanssız sonuçla moralimiz bozulmuşken, ne yazık kı bu moral bozukluğunu dahi unutturacak daha büyük bir ayıpla karşılaştık. Bu arada Samsunspor’unda maçı tamamlanmış biraz ilerdeki alanda bulunan 10000 kadar taraftarlar şehir kulübünün önüne gelerek , Trabzonspor aleyhine galiz küfürler içeren tezahürata başladılar. Naklen yayının kapatılması için işletmeyi şişe yağmuruna tuttular. Tam olaylar geçişti derken biraz ilerde yeni açılmış TS CLUP mağazasının camlarının kırılış sesini ve Trabzonspor aleyhindeki küfürleri duyduk.

Samsunda buna benzer Trabzon aleyhindeki tepkileri duyardık da inanmazdık,n Ne yazık ki bu kez yaşadık,gördük.  Daha da enteresan olan ,ertesi gün bu taraftar hadiselerini konuştuğumuz Samsunlu arkadaşlarında ne yazık ki onlara hak vermesi idi. Ne olduğunu hatırlayamadıkları,anlatamadıkları yıllar önce Samsunspor’un düşmesine sebep olan Trabzonspor’un bir Göztepe mağlubiyetine odaklanmışlar....

 Oysa,Samsunspor’un başarılarında hep Trabzonlu oyuncuların imzası vardır.Samsunspor elim kazayı geçirdiğinde kulüplerini tam takım olarak ziyaret eden ilk ve tek kulüp Trabzonspor’dur. Trabzonspor’un daha birçok destek ve katkılarını yazmayayım. Samsunspor’un başkanı, daha önce ki birçok başkan gibi şu anda da Trabzonlu çok sevdiğimiz Emin Kar kardeşimiz. Samsunda çok sayıda Trabzonlu var,Samsunda çok önemli Trabzonlu iş adamları var, Samsunda üst makamlarda bulunun çok sayıda Trabzonlu bürokrat var.... İşin garibi de ,Trabzon’da kimsenin böyle karşı bir tavrı yok, Samsundaki maçlarda Trabzon’un aleyhinde edilen küfürlerden haberi bile yok.

İKİ KARDEŞ ŞEHİR ARASINDA ALEVLENDİRİLEN BU HUSÜMET, BU KİN, BU NEFRET, BU DÜŞMANLIK NİYE? KİME NE YARARI OLACAK..

Bu işi düzeltmek, başta Samsun’un Trabzonlu valisine ve Samsunspor’un Trabzonlu başkanına, sonrada BŞ Belediye başkanına, Milletvekillerine, Trabzonlu iş adamlarına , Trabzonlu bürokratlara düşüyor.Derhal bu konuda ciddi bir organizasyonla iki şehir arasında ki bu sanal husumeti,daha doğrusu Samsun’un Trabzon’a karşı olan bu  kinini ortadan kaldırmaları gerekir. Mazallah,gelişmeler çok daha büyük olaylara ve can yakacak hadiselere gebedir, bilesiniz.."

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2014, 15:49
banner215
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali çebi
Ali çebi - 8 yıl Önce

Gercekten cok yazık
Ist.takımları gider yenerler onlara karşı
Bu nefret olmaz neymiş biz onları yetmeyecek mişiz yani şike yaplım
Öylemi!

SIRADAKİ HABER

banner160

banner273