banner277

Başkan Ağaoğlu”Şampiyonluk İçin Mücadele Ediyoruz”

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Spor Toto Süper Lig’in 9. Haftasında karşılaşacakları Fenerbahçe maçı öncesinde Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesini ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Başkan Ağaoğlu”Şampiyonluk İçin Mücadele Ediyoruz”

Fenerbahçe maçına taraftarların ilgisinin önemli olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, “Satışa çıkan biletlere yoğun ilgi gösterilen ve dolu tribünlere oynayacağımız ilk maç olacak. Trabzonspor’un bu seneki mücadelesi şampiyonluk mücadelesi. Bu süreçte en büyük destekçimiz taraftarımız. Taraftarımız olmadan başarı yakalamamız çok zor. Taraftarlarımızın bu maçın biletlerine gösterdikleri ilgi son derece önemli. Sabır kelimesi Samsun’un doğusunda bir anlam ifade etmiyor. Spor mücadelelerine biraz sabırlı olmamız gerekiyor. Geriye düşen bir sporcu son saniyeye kadar mücadeleyi bırakmıyor ve son saniyede müsabakayı çevirmesini ve puan almasını biliyor.” dedi.
Şampiyon olacak güçlerinin olduğunu sözlerine ekleyen Ağaoğlu, “Ligin henüz 9 haftasındayız. Bizi başarıya taşıyacak kadro genişliğimiz var. Lig uzun bir maraton. Henüz 4’te biri tamamlanmadı. Geriye düşebiliriz. Ama maçı çevirecek gücümüz var. Umutsuzluğa kapılmadan 12. Güç olarak taraftarımızın desteği takımımızın arkasında olursa başaramayacağımız ve üstesinden gelemeyeceğimiz engel olmadığını söylemek istiyorum. Puan kaybettiğinizde şampiyonluğu kaybetmezsiniz. İnancınızı ve umutlarınızı kaybettiğinizde kaybedersiniz. Takım iyi mücadele ediyor. Konya’da, Galatasaray maçında ciddi geri dönüş refleksi gösterildi. Bu maçlarda taraftarların umudu ve enerjisi itici güç olacaktır Taraftarlarımızdan ricamız Fenerbahçe maçında 90 dakika ve artılarda olmak üzere enerjilerini takımın üzerinden eksik etmemeleri. Futbolcular buna çok önem veriyorlar. Fenerbahçe maçına takımımız her yönüyle hazır burada en önemli şey taraftarımızın enerjisi ve desteği. Sonuç ne olursa olsun destek sonuna kadar devam ederse bu maçtan alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyorum. Herkes bu sezona inançla başladı. İnşallah sezon sonunda arzuladığımız istediğimiz başarı ile sezonu tamamlamak istiyoruz” İfadelerini kullandı.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273