banner277

‘Trabzon’un Yeşil Hikayeleri’ Keşfedilecek

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Hollanda Büyükelçiliği tarafından yürütülen ‘Türkiye'nin Yeşil Hikâyeleri’ programı kapsamında “Trabzon’un Hızlı Kazanım (Quick Win) Proje Fikirleri Çalıştayı” düzenledi.

‘Trabzon’un Yeşil Hikayeleri’ Keşfedilecek

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Hollanda Büyükelçiliği tarafından yürütülen “Trabzon’un Hızlı Kazanım (Quick Win) Proje Fikirleri Çalıştayı” Trabzon’da yapıldı. Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsü iş birliği ile gerçekleştirilen çalıştayda, Trabzon’un daha yeşil, sürdürülebilir, akıllı çevre konusunda örnek uygulama ve projelerin olduğu bir kent haline gelebilmesi için hayata geçirilebilecek proje fikirleri paylaşıldı.
 
YEREL PAYDAŞLARA İLHAM VERİYOR
Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsü, Hollanda Büyükelçiliği tarafından desteklenen, Hollanda şehirlerinin en iyi uygulamalarını göstermeyi ve yerel paydaşlara şehirlerini yeşil ve yaşanabilir hale getirmeleri için ilham vererek, yereldeki yeşil hikâyelerin keşfedilmesini ve duyurulmasını teşvik etmeyi amaçlayan ‘Türkiye’nin Yeşil Hikayeleri’ programını yürütüyor.


 
ORTAYA ÇIKAN PROJE FİKİRLERİ RAPORLANACAK
Trabzon’da gerçekleştirilen çalıştayda ortaya çıkan fikirler Novusens tarafından raporlanarak Trabzon Büyükşehir Belediyesine ve Hollanda Büyükelçiliğine sunulacak. Toplanan proje fikirleri öncelenip, bu proje fikirleri konusunda çalışan Hollandalı kurumlarla tanışılacak ve potansiyel iş birliği fırsatlarının araştırılması çalışmaları başlatılacak.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273