banner277

TRABZON'A SÖZ VERDİĞİM YATIRIMLAR 4 YILDA BİTECEK

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Trabzon Valiliği Toplantı Salonunda yapılan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında, Trabzon’da yapılan 2015 yatırımları ve gelecek yatırımlar hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

TRABZON'A SÖZ VERDİĞİM YATIRIMLAR 4 YILDA BİTECEK

 TRABZON'A SÖZ VERDİĞİM YATIRIMLAR 4 YILDA BİTECEK 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

Trabzon Valiliği Toplantı Salonunda yapılan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında,  Trabzon’da yapılan 2015 yatırımları ve gelecek yatırımlar hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Toplantı da ilk söz alan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, 2015 yılında 4.4 milyar lira ile 786 projenin sürdüğünü söyleyerek, “4.4 milyar liralık 786 proje üzerine çalışmalarını sürdürmüştür. Yerel ve döner sermayelerin 1.2 milyon lirası harcandı. 2005 yılında toplam kamu yatırımları 1.2 milyar lira olarak gerçekleşmiştir. Biz bu süreçte yapmış oldukları çalışmalara teşekkür ediyorum. Trabzon ili açısından yatırım açısından verimli bir yıl olmuştur. Önümüzdeki yıl ise kamu kaynaklarını verimli kullanarak Trabzon halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

BAKAN SOYLU YATIRIMLAR DEVAM EDECEK GÖREVİMİZ TAKİP ETME 

Bakan Soylu ise yaptığı konuşmada; "Her yıl ortalama Trabzon ilimize 1 ile 1.5 milyar civarında bir yatırım harcamamız gerçekleşmiştir. Trabzon açısından önemli bir şeydir. Geçen yaptığımız toplantılarda büyük memnuniyet duyduk. Tüzük toplantısında aldığımız kararları ortaya koyduğumuz hedeflerin devam etmesi bizi memnun etmiştir. Turizm döneminin yaklaşıyor olması tüm birimlerimizin bir gayret içerisinde olması inanıyorum ki 2016 yılında bahsedilen ve yeni yapılacak yatırımların yanı sıra şehrimizin ekonomisinin ortaya koymuş olduğu yukarı doğru hareketliliğe ciddi bir etkinlik kazandırmıştır. Geçen toplantıda belirttim. Biraz önce biz okuldan geldik. Okulumuzdaki huzuru, okulumuzda velilerimizin öğretmenlerimizin okul yöneticilerimizin oluşturduğu tabloyu görünce mutluluk dudyum. Trabzon’un yaşanabilir şehir olduğunu bir kez daha gördük. Bunu sürdürmek ve daha iyi bir noktaya getirmek hedefimizdir. Bir çok yatırım va0. Gerek vali beye, gerek milletvekilleri, belediye başkanlarımızla hep birlikte takip edeceğiz. Bizim en önemli meselemiz takiptir. Her birini gerçekleştirmemiz lazım. 4 yıl içerisinde yatırımları iyi bir noktaya taşımak adına burada tamamlanabilmesi önemlidir. Özellikle ilçelerde ki projelerimiz ve söylediklerimiz, milletimizin beklentileri yapılması gerekenlerde ilçe yatırımlarında aksaklıklara izin vermemeye çalışıyoruz" dedi.

 SAMSUN’DAN RİZE VE ARTVİN’E KARADENİZ TURİZM PLANI

Turizme dikkat çeken bakan Soylu, yeni bir projeyi açıklayarak, “Samsun’dan Rize ve Artvin’e kadar Karadeniz Turizm planı tamamlanmıştır. Tarih aşaması kalmıştır. Bizim ortaya attığımız konuştuğumuz ve tartıştığımız turizm çalışmasının bir üst çalışmasıdır. Onun altında atacağımız adımlar bölgemize ciddi katkılar sağlayacaktır. Turizm konusu önemlidir” dedi SOYLU YATIRIMLARI AÇIKLADI Bakan Soylu, konuşmasına şu şekilde devam etti:  “Şehir hastanesi ile ilgili son aşamalara geldik. Önemli bir yatırımdır. Bunu da çok açık bir şekilde ifade etmek istiyorum. Hem sağlık, hem bu hizmetlerin sunumlarını etkinleştirecek bir noktalamaya taşınacaktır. Bunanla birlikte rektörümüz ile takip ettiğimiz projeler var. Onları gerçekleştireceğiz.  Özellikle Arsin’deki yatırım adası bizim Şubat ayından itibaren başlayabileceğimiz bir meseledir. Önümüzde yurtlarımız açısından önemlidir. Şimdi Yomra ilçesinde bir tip projesi şekillendirilmektedir. Bu proje ile mükemmel bir hazırlık yapılmaktadır. Spor salonları ve öğrencilerin rahat hizmet alabileceği adımlar attık.  Bu yaz önemli bir etkinliğimiz var gynasiam. Buna ait hazırlık önemli bir hazırlık olması gerekiyor. Bu hazırlıkları gerçekleştirebilmek adına seferber olunmuştur. Şehrimize çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.  Havalimanımız bize yetmiyor. Onunla ilgili hazırlık aşaması başlamıştır. Onunla ilgili önemli bir noktayı taşıyacağız.  Köy yollarımız önemlidir. Bu sene en çok yatırım yapmamız gereken yatırımlar içiresinde. En önemli meselelerden biri de şehir içinde yatırımlar iyi bir noktaya geldiği zaman temel mesele kanalizasyon ve altyapı yatırımların şehir ve köyle aynı aksta buluşması çalışmamız var.  Akyazı Stadımı bu Haziran ayı sonu ile tamamlanacaktır. Burada sayın bakan ile görüştük burada bağlantı yolları konusunda bir süratlenme olması söz konusudur”

2 HAVAALANI BEDELSİZ YAPILABİLİR

“135 metre kare arsanın 2 milyon lira olan 26.5 metre daha aşağıda deniz doldurulacak ve en az iki tane havalimanı bedelsiz olarak yapılabileceği belirlenmiştir. Önceliğimiz Rize Havalimanıdır. Demir yolu projemiz tüm taşıma motlarımızın gerek deniz liman bir yerde olması Trabzon ili için önemli bir proje. Demiryolu projemiz 8 kat trilyon yatırım. Erzincan, Kelkit, Torul ve oradan Trabzon’a bağlanan bir hat var. Böyle bir çalışma yapıldı. Bayburt’tan Of, Of ile 17 bin metrekarelik bir çalışma yapılmıştır. 6 projede çalışma yapıldı. Tamamlanan 2 proje var. Toplam maliyeti 14 milyon lira. Araştırma Enstitüsü projemiz var. Şuanda proje aşamasında. Yöredeki balıkçılara hizmet adına yapılan proje. Zaman zaman balıkçı barınaklarını eleştirenler oluyor. Ancak balıkçılarımıza hizmet edecek ve balıkçılarımızın yörede kalmasını sağlıyoruz

TRABZON HAVALİMANI’NDAN ÖNCE RİZE HAVALİMANI DEMİR YOLU KONUSU

Toplantıda Trabzon Ulaştırma Bölge Müdürü  Nurettin Aydın Trabzon Havalimanı ve Demiryolu ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Aydın şu ifadelere yer verdi; “Trabzon Havalimanı için 135 metre kare arsanın maliyet 2 milyon lira olan 26.5 metre daha aşağıda deniz doldurulacak ve en az iki tane havalimanı bedelsiz olarak yapılabileceği belirlenmiştir. Önceliğimiz Rize Havalimanıdır. Demir yolu projemiz tüm taşıma motlarımızın bir araya getirecek gerek deniz ve limanın ve karayolunun bir yerde olması Trabzon ili için önemli bir proje. Demiryolu projemiz 8 kat trilyon yatırım. Erzincan, Kelkit, Torul ve oradan Trabzon’a bağlanan bir hat var. Böyle bir çalışma yapıldı. Bayburt’tan Of, Of ile 17 bin metrekarelik bir çalışma yapılmıştır. 6 projede çalışma yapıldı. Tamamlanan 2 proje var. Toplam maliyeti 14 milyon lira. Araştırma Enstitüsü projemiz var. Şuanda proje aşamasında. Yöredeki balıkçılara hizmet adına yapılan proje. Zaman zaman balıkçı barınaklarını eleştirenler oluyor. Ancak balıkçılarımıza hizmet edecek ve balıkçılarımızın yörede kalmasını sağlıyoruz”

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 15:46
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273