banner164

Trabzon’a İki Büyük Müjde

TRABZON YATIRIM ADASI ENDÜSTRİ BÖLGESİ RESMEN İLAN EDİLDİ

Trabzon’a İki Büyük Müjde
banner232

7 BİN KİŞİYE DOĞRUDAN, 25 BİN KİŞİYE DOLAYLI OLARAK İŞ İMKANI DOĞDU

TRABZON, CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMI KAPSAMINA ALINDI


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Trabzon'un Cazibe Merkezleri Programı kapsamına alındığını kaydeden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Trabzon'un marka haline getirileceğini ifade etti. Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla resmen ilan edildiğini de belirten Bakan Varank, Arsin'de 278 hektarlık alanda kurulacak olan Yatırım Adası'nın tamamının faaliyete geçmesiyle doğrudan 7, dolaylı olarak da 25 bin kişiye iş imkanı doğacağını açıkladı.  


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzon'daki her bir projenin takipçisi olduğunu belirterek, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak Trabzon'a iki önemli müjde ile geldiklerini belirten Bakan Varank, şunları kaydetti: 

4 PROJEYE DESTEK: Müjdelerimizden ilki, bölgesel gelişmişlik farkını azaltmak amacıyla ayrıcalıklı teşvik ve destekler sağladığımız Cazibe Merkezleri Programı ile ilgili. Yatırım ortamını canlandırmak, üretimi ve istihdamı artırmak için Trabzon’u Cazibe Merkezleri Programı kapsamına aldık. Katma değerli üretim öncülüğünde büyüme hedefimizde Trabzon’u bir marka haline getireceğiz. Bu doğrultuda şu an 4 projemize destek sağlıyoruz. Öncelikle, Arsin’deki OSB’mizin enerji altyapısını güçlendiriyoruz. Diğer yandan, Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLAFAR) kuruyoruz. Yine program kapsamında, Trabzon Büyükşehir Belediyemiz’de Kuyumculuk ve Tasarım Merkezi kuruyoruz. Son olarak da, Akçaabat ve Beşikdüzü OSB’lerimizde arıtma tesisleri kuruyor, Vakfıkebir OSB’mizdeki içme ve kullanma suyu problemini de kökten çözüyoruz. İstiyoruz ki Trabzonlu sanayicilerimizin önünde en ufak bir engel kalmasın, tüm enerjilerini üretmeye, büyümeye harcasın.

TRABZON YATIRIM ADASI PROJESİ: İkinci müjdemiz, proje fikrinin ortaya atıldığı günden bu yana Trabzonluların heyecanla hayata geçirilmesini beklediği bir proje.Trabzon Yatırım Adası projesi. Son Trabzon ziyaretimizde, bu konudaki tüm adımları hızla atacağımızın sözünü vermiştik. Hamdolsun bugün, Trabzon’a bu müjdeyle geldik.Dün itibarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla, Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesi resmen ilan edildi. Arsin’de 278 hektarlık alanda deniz dolgusu üzerine kuracağımız Yatırım Adası’nın tamamı faaliyete geçtiğinde doğrudan 7, dolaylı olarak da 25 bin kişiye iş imkânı doğacak. Trabzon’a çağ atlatacak bu projenin en büyük destekçisi olan başta Ticaret Sanayi odamız olmak üzere Arsin Belediyemize, Büyükşehir Belediyemize, Valiliğimize, milletvekillerimize ve bakan arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ: Bundan sonra, yatırım adasının altyapı ve üst yapı inşaatlarından, yatırımların bu alana yönlendirilmesine kadar yine tüm süreçlerin yakın takipçisi olacağımızı buradan ifade etmek istiyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde de sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Trabzon için elimizden gelen tüm imkanları seferber etmeye devam edeceğiz. Trabzon büyüyecek ki, Karadeniz büyüsün, Türkiye büyüsün.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273