banner277

Trabzon’a Gelecek Raylı Sistem İçin Yeni Ekip Oluşturuldu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı meclis toplantısı 2.oturumunda konuşan başkan Murat Zorluoğlu,“Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili epey mesafe kat edildi.

Trabzon’a Gelecek Raylı Sistem İçin Yeni Ekip Oluşturuldu
banner232

 Uzlaşma neticesinde toplamda yüzde 67’lik alanda uzlaşma sağlandı. 200’ün üzerinde binayı da yıktık. Metre kare birim fiyatlarında bir güncelleme yapıldı. Yaklaşık yüzde 25’lik artış, metre kare birim fiyatlarında artış gerçekleştirildi. Arkadaşlarımız bu yeni fiyatlarla orada ki bizimle anlaşmayan mülk sahipleri ile görüşmeye başladılar. Mesafe kat ediyoruz. Orada ki hak sahiplerinden anlaşabiliriz.. Projede hak sahipleriyle üzerinde pazarlık yapacağımız proje olacak. Oradan ayrılmak istemeyen vatandaşlarımızdan bu projelerden önermek suretiyle karşılıklı anlaşmayı umuyoruz. Üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılına yetiştirmek istediğimiz yep yeni Çömlekçi için her bakıdan çalışıyoruz” dedi.
BÜYÜKŞEHİR VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI, RAYLI SİSTEM İÇİN EKİP KURUYOR
Başkan Murat Zorluoğlu, Trabzon’a yapılması düşünülen Raylı Sistem Projesiyle ilgili de son durumu paylaştı. Başkan Zorluoğlu, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından önceki dönem proje hazırlandı ve Ulaştırma Bakanlığımıza gönderildi. Oldukça yüksek maliyetli projedir. 2018 fiyatlarıdır. Projenin güncellemeye ihtiyacı olacaktır. Yeni Ulaşım Mastır Planına göre. Bununla alakalı olarak Ulaştırma Bakanlığımız kendileri çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyemiz ile Ulaştırma Bakanlığımız Altyapı Genel Müdürlüğü arasında teknik düzeyde ekip oluşturuyoruz. Bu ekip takip edecek. Maliyetli proje. Devletimizin imkanları çerçevesinde hayata geçmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. Şehir böyle bir projeyi arzu ediyor. Trabzon’a bende çok yakışacağını düşünüyorum. Raylı sistemler, sadece ulaşım değil, şehir mobilyası olarak da büyükşehirlere ayrı bir hava katan projelerdir. İmkanlar öncüsünde kısa sürede hayata geçirmeye çalışacağımız projedir” dedi.

 
Trabzon'da yeni terminalin yeri belli oldu!
Trabzon meydanını rahatlatacak 60 milyon TL'lik proje!
Trabzon'a Mega Luna Park projesi!

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273