banner164

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kiralık Araçlara Çalışmış

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin aylık personel ve kiralık araç giderleri belli oldu. Personel giderlerinin aylık 13 milyon, kiralık araç giderlerinin ise 538 bin TL olduğu kaydedildi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kiralık Araçlara Çalışmış
banner232

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kiralık Araçlara Çalışmış 
Trabzon Büyükşehir Belediyesinin aylık personelve kiralık araç giderleri belli oldu. Personel giderlerinin aylık 13 milyon, kiralık araç giderlerinin ise 538 bin TL olduğu kaydedildi. Bu giderlere TİSKİ’nin dahil olmadığı bildirildi. 
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantılarının 2. Oturumunu bugün gerçekleştirdi. Başkan Murat Zorluoğlu, başkanlığında, Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı salonunda yapılan toplantı ilk olarak yoklama ile başladı.  Ardından ise Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin mali durumu ile ilgili, meclis üyelerine sunum yapıldı.  Bu sunumda ise belediyenin borç durumu, personel giderleri, kiralık araç giderleri gibi konularda meclis üyelerine net rakamlar verildi.  Açıklanan rakamlara göre Trabzon Büyükşehir Belediyesinin toplamda 2 bin 319 personelinin aylık olarak  13 milyon TL, yıllık ise 157 milyon 306 bin TL giderinin bulunduğu bildirildi.  Bu gidere TİSKİ Personelinin dahil olmadığı ifade edildi.  Trabzon Büyükşehir Belediyesinde toplamda 105 araç bulunduğu ifade edilirken bu araçların da aylık giderinin 538 bin 670 TL olduğu ifade edildi.  Trabzon Büyükşehir Belediyesinin 256 milyon TL, TİSKİ’nin 248 Milyon TL her iki kurumun toplam borcunun ise 504 milyon TL olduğu bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 17:30
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160