banner164

Temiz Bir Trabzon İçin Gece Gündüz Çalışıyoruz

Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde bulunan ana yol, cadde, bulvar ve meydanlar 7 gün 24 saat temizleniyor.

Temiz Bir Trabzon İçin Gece Gündüz Çalışıyoruz
banner232

Yoğun araç trafiğini aksatmamak için gündüz saatlerinde yapılamayan çalışmalar, sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.
 
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından çalışmalarla ilgili yapılan açıklamada  “Trabzon sınırları içerisinde bulunan 14 metre ve üzeri genişlikteki ana cadde, bulvar ve meydanlar mekanik olarak her gün temizleniyor. Her gün 415 km, toplamda ise 12 bin 450 km kara yolu, yol süpürme araçları ile süpürülüyor. Her gün yaklaşık olarak 50 km sahil kara yolu kenarları, Akçaabat dolmuş durağı, Pazarkapı bölgesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi otobüs peronu, Kadınlar Pazarı, toptancı balık ve sebze halinin mıntıka temizliği yapılıyor. Şehrin en yoğun alanlarından 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı (Meydan Parkı) her gece süpürülüp yıkanıyor. Ortahisar ilçesi sınırları içerisinde bulunan alt geçitler haftada 2 kez, Trabzon Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde bulunan diğer tüm yaya alt geçitleri (toplam 41 adet) haftada 1 kez yıkanıyor” denildi.  
 
İLÇELERDE DE YOĞUN ÇALIŞMA YAPILDI
Açıklamada ayrıca “Ortahisar, Akçaabat ve Yomra ilçeleri sınırları içerisinde bulunan sahil yolu kaldırımları, Yavuz Selim Bulvarı, Trabzonspor Bulvarı, Hasan Saka Caddesi, Şenol Güneş Bulvarı, Erdoğdu Vatan ve Soğuksu Caddesi, Refik Cesur Caddesi, Kahramanmaraş Caddesi, Taksim Yokuşu, Gazipaşa Caddesi, Pelitli Vatan Caddesi, Mimar Sinan Caddesi, Olimpiyat Caddesi, Orhan Sancar Caddesi haftada 1 kez yıkanıyor. Akçaabat-Beşikdüzü arası ve Yomra-Of arası sahil yolu kaldırımları ayda 1 kez yıkanıyor. Şalpazarı, Tonya ilçe merkezleri ayda 2 kez yıkanıyor. Vakfıkebir Gülbaharhatun Caddesi ve Beşikdüzü Samsun Caddesi ayda 1 kez kaldırımları ile birlikte temizleniyor. Her cuma günü sahil boyunca bulunan camilerin avluları yıkanıyor. Daha temiz bir Trabzon için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273