banner277

ORTAHİSAR BELEDİYESİNDEN ISITACAK KAMPANYA

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Soğuk kış günlerini Trabzon'da geçirmek zorunda kalan mültecilere ve fakir ailelere yiyecek ve giyecek yardımında bulunan Ortahisar Belediyesi Sosyal Yardım müdürlüğü yapmış olduğu faaliyetlerle ihtiyaç sahibi ailelerin umudu haline geldi.

ORTAHİSAR BELEDİYESİNDEN ISITACAK KAMPANYA

 ORTAHİSAR BELEDİYESİNDEN ISITACAK KAMPANYA

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  

Soğuk kış günlerini Trabzon'da geçirmek zorunda kalan mültecilere ve fakir ailelere yiyecek ve giyecek yardımında bulunan Ortahisar Belediyesi Sosyal Yardım müdürlüğü  yapmış olduğu faaliyetlerle ihtiyaç sahibi ailelerin umudu haline geldi. 
 
Ortahisar Belediyesi Başkanı Ahmet Metin Genç sosyal belediyecilik anlayışı gereği savaş ve diğer sebepler dolayısıyla Afganistan, Irak ve Suriye'den Trabzon'a gelen mülteciler ile ihtiyaç sahibi ailelere periyodik olarak giysi ve yiyecek yardımında bulunduklarını söyledi. Bu kapsamda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde Giysi Mağazası oluşturduklarını belirten Başkan Genç hayırsever vatandaşlar tarafından buraya bağışlanan giysilerin ihtiyaç sahibi ailelere verildiğini kaydederek, "Dinimizin ve medeniyetimizin gereği olarak, tarih boyunca din ve inanç ayrımı gözetmeden fakirin fukaranın yardımına koşan bir milletiz. Biz de Ortahisar Belediyesi yardıma muhtaç ailelere ve insanlara imkanlarımız ölçüsünde her türlü yardımda bulunmayı kendimize bir görev olarak addediyoruz. Belediyemizin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi 103 aileye çeşitli yardımlar yaptık. Mültecilerin ve ihtiyaç sahibi ailelerin soğuk kış aylarında da herhangi bir mağduriyet yaşamaması için günlük yaşamlarını idame ettirebilecekleri şekilde yardımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz" dedi.
 
FAKİR FUKARAYI GİYDİRİYOR
 
Giysi Merkezi'nin kurulduğu günden bu yana 3 Bin 246 kişiye 16 Bin 399 parça giysi yardımında bulunduğunu ifade eden Başkan Genç, "Trabzon'a gelerek yerleşik düzende yaşamaya başlayan mülteci ailelere ihtiyaçları doğrultusunda yiyecek ve giyecek yardımı yapılıyor. Müdürlük bünyesinde oluşturulan Kaymaklı Gençlik Eğitim Merkezi'nde hizmet veren Giysi Mağazası'na hayırsever vatandaşların bağışladığı birinci el, ikinci el giysiler yıkanıp, ütülendikten sonra raflara dizilerek ihtiyaç sahibi ailelere veriliyor. Belediyemizden giysi fişi alarak mağazaya giden vatandaşlar her üç ayda bir ihtiyacı olan kıyafeti buradan temin edebilmektedir. Bu kapsamda 2014 yılında, 1086 aileye 6750 parça, 2015 yılı içinde de 1440 aileye 9649 parça giysi yardımı yapıldı. Giysi Merkezi kurulmuş olduğu günden bugüne kadar 3246 kişiye 16.399 parça giysi yardımında bulundu" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 20:13
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273